| chiftelutacrocanta a întrebat:

Cum as putea scapa de monotonie si plictiseala? De multe ori am impresia ca eu sunt o persoana plictisitoare si monotona si incerc mereu sa nu arat oamenilor ca sunt plictisitor si monoton.De multe ori mi se par toti oamenii plictisitori si monotoni si de multe ori eu cred ca viata e lipsita de sens.Ce rost are viata daca si asa mor eu intr-un final? Unde este sensul vietii? stiu ca trebuie sa imi gasesc scopuri in viata cum ar fi de exemplu sa citesc carti interesante si sa ma simt bine facand activitati placute, dar ce rost are sa citesc carti si sa fac activitati placute daca viata nu are sens si totul trece la un moment dat? Ce rost are sa imi fac amintiri placute in viata? Ce rost are sa fiu mai cult? Sper sa nu descurajez pe nimeni de pe acest site TPU cu vorbele mele pesimiste.Eu vreau doar sa aud parerile voastre.

6 răspunsuri:
| RAY a răspuns:

Du-te bea toti banii in bar sa vezi cum va trece

| Popescu_Eugen_1964 a răspuns:

Daca visul tau e sa devii boschetar noi n-avem nimic impotriva dar nu incurajam asistatii ca sunt destui. Vietii daca nu-i gasesti un scop e treaba ta dat trebuie s-o traiesti, daca nu sinuciderea e legala in toata lumea. Numai putorile se pot plange ca nu au scop sau se plictisesc la anii tai. Ti-e lene sa si mananci probabil.

| vocea a răspuns:

Este un paradox dtaga mea ce rost are sa te speli daca te murdaresti, ce rost are sa dormi daca te trezesti, ce rost are sa mananci daca iti e iar foame stai calma e doar in mintea ta ai nevoie de prieteni adevarati

| Doarunaltutilizator a răspuns:

Intr-adevar totul este monoton si pentru mine dar sunt multe si lucruri bune in viata nu numai rele,in viata ai suisuri si coborasuri nu poti sa le ai pe toate. exista dezavantaje si avantaje,trebuie sa incerci sa te obisnuiesti cu ideea, ai putea sa iti creezi un hobby, sa iesi in parc sau la o terasa cu prietenii tai, sa faci sport daca iti place, diverse lucruri.

| mont a răspuns:

Distreaza-te, calatoreste, asculta muzica preferata, mergi la cluburiwinking

| ReZiSTorr a răspuns:

Salut! nu stiu daca mai ajuta cu ceva, insa tatal meu mi-a spus acum mult timp. de vreo 2-3 luni. sau mai bine.Parintii mei acum imi fac mie o casa, in care stam de altfel, dar inca nu e gata etajul.Intr-o seara a venit la mine si mi-a zis ca eu cand o sa fiu mare, cu o familie frumoasa, cu copiii, ar trebui sa fiu mandru ca el a facut casa asta pentru mine, ca asta a facut o viata intreaga, iar aici concluzia: Lupta sa faci ceva in viata, ca apoi copiii sa-ti multumeasca cand voi fi mari!