| anonim_4396 a întrebat:

Cum credeti ca se va schimba lumea in urmatorii 10 ani si ce ati vrea sa se intample?

4 răspunsuri:
sadrian46
| sadrian46 a răspuns:

Care lume? Lumea toată? Lumea nu esteo entitate unitară care să se schimbe ea pe ea însăși. În lume vor avea loc schimbări foarte multe, în toate domeniile, mai ale în cel tehnologic, digitalizare, roboți.

| anonim_4396 explică (pentru sadrian46):

Eu cred ca roboti vor fi folositi pentru razboi, si ca va fi singuru mod in care vor schimba roboti lumea unora. Si da, la "lume" ma refer la totalitatea. Ba da se poate folosi si cuvantul "world" care inseamna asta. Cred ca dupa virusi, urmeaza ca robotii sa faca religia si "legea".

| Pricope_Marius_1997 a răspuns:

Lumea se va schimba din rau in mai rau exact cum scrie in Biblie. Si anume, dau cateva exemple din punctul meu de vedere: populatia planetei va ajunge la 8 miliarde s-au la 8, 5 miliarde de oameni din cauza cresterii populatiei nevoia de consum va fi si mai mare de la mancare, apa curata si a.s.m.d. violenta in familie va creste copii fiind cei mai afectati, situatia economica a tariilor se va duce de rapa plus banciile care nu vor mai acorda credite asa de usor ca pana acum, generatiile devin tot mai proaste, prostirea si indobitocirea oameniilor incepand cu copii, mass-media, presa si televiziunea bagand tot felul de rahaturi ca sa controleze masele, ne vor pune cipuri si semnul 666, populatia de tigani din Romania va creste si asta pentru ca statul le da ajutoare sociale nu contribuie cu nimic in societate in dinafara de manele si atat.
Este posibil sa urmeze un razboi politic, economic, civil.

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

În primul rând cred că vom scăpa de tot de Covid, tehnologia va avansa mai mult, se vor descoperi leacuri pentru diverse boli ce acum sunt incurabile, vor apărea vaccinuri noi.