| :x:Xj.b:X:x. a întrebat:

Cum credeti voi ca e bine sa procedez ca sa conving patronii de la firmele din orasul nostru sa sponsorizeze pentru Balul Bobocilorbig grin? Adica. voi cum ati proceda?

3 răspunsuri:
SoftCristi
| SoftCristi a răspuns:

Eu? Cunosc bine oameni de afaceri locali, politicieni si persoane cu influenta.
Tu? Nu stiu... Prezinta-le activitatea care vrei sa o desfasori si cere-le sprijinul in schimbul unui serviciu, cum ar fi un banner cu firmla lui in sala in care va avea loc miss-ul.
Spor!

| Sara a răspuns:

Sa le zici adevarul. Nu cred ca merge cu plocon sa mergi la ei. In general se merge pe pile, nepotul nu stiu cui e prieten u fata x, ce e organizatoare a balului. La mine in oras firmele de internet sunt sponsor principal de obicei, dar si unele firme de bauturi, stii. chestiile ce merg bine la tineri. Nu cred ca o sa te duci la un sponsor ce are firma de facut proteze, am dat un exemplu. de obicei trebuie ales ca sponsorul sa aiba un domeniu de activitate ce este pntr tineri, ce sa le fie lor de folos elevilor spre vanzarea produselor. Bine, sa nu te gandesti ca daca firma de cablu sponsorizeaza balul, de maine toti elevii isi vor convine parintii sa se transfere la acel furnizor de cablu. exista multe riscuri. Multe de fac schimb pe schimb, am mai auzit. ca au sponsorizat un bal, contra a 2 zile muncit in folosul lor, straight face Promoteri... cativa promoteri au fost elevi, nah si a mers treaba. Apeleaza la firmele de telefonie mobila. la dealeri, la dealerii de masini.

| marioBARCELONA a răspuns:

Spune-le ca va fi lume multa la eveniment si ca pe criza asta nu ar strica sa fie prezenti acolo cu ceva publicitate(bannere de exemplu)doar ca acest lucru costa dar merita. Eventual poti practica barter, sponsorizare cu produse...depinde de ce aveti nevoie pentru organizarea evenimentului. Puteti face si un
concurs cu premii...
Succes!