| UnBroken2016 a întrebat:

Cum de a fost Freddy Mercury atat de apreciat? In ziua de azi gasesti peste tot homofobi, ce sa mai zic acum 25 plus de ani cand oamenii erau si mai religiosi si cu asta si mai homofobi. Uitati-va putin aici

https://www.youtube.com/watch?v=yPKlrRwJB8A

La 0:59 sau 2:20 se vede ce vreau sa spun.Nu sunt foarte multi care pot aduna atat de multi oameni la un loc.

34 răspunsuri:
| Kaℓi a răspuns:

Poate pentru ca a fost cea mai buna voce din toate timpurile?

| UnBroken2016 explică (pentru Kaℓi):

Nu cred ca asta opreste pe cineva sa il urasca pentru faptul ca e gay. Poate syd are dreptate, nu ii interesau ceva atat de banal.

| Drimmero a răspuns:

Vrei sa incingi spiritele tu? rolling on the floor))

| UnBroken2016 explică (pentru Drimmero):

Nu. Daca puneam intrebarea la religie ( unde sunt majoritatea idiotilor homofobi ) mai intelegeam dar asa, nu. Chiar sunt curios

| UnBroken2016 explică (pentru Drimmero):

App, daca voiam sa fac asta intrebam " de ce fetele nu sunt amuzante? " sa vezi atunci tunete si fulgere laughing.

| Drimmero a răspuns (pentru UnBroken2016):

Am vazut un reportaj pe youtube cu 2 tipi rusi care se tineau la misto de mana mergand pe strada, merg ei ce merg si la final un tip mai solid intra in ei, aproape sa-i ia la bataie. Ba, pana la urma e dosul lor, e daca vor sa si-l faca praf, nu ne intereseaza ce fac ei.

| Drimmero a răspuns (pentru UnBroken2016):

Veneaua toate feministele infocate si isi pregateau potopul de injuraturi. Trebuia sa te pregatesti si pentru miss trollache, ''Cocina''/
Deja ma ia rasul cand ma gandesc pana unde se ajungearolling on the floor)

| UnBroken2016 explică (pentru Drimmero):

Nu nu, ea ar fi fost singura care nu ar fi comentat. Restul da laughing.

| Drimmero a răspuns (pentru UnBroken2016):

Inca nu stiu de ce o numim o ''ea'', o fi vreun transgender ceva? Miroase de la distanta a baietel cu ganduri mari in arta trolling-ului!

| UnBroken2016 explică (pentru Drimmero):

Nu ma intereseaza genul sau varsta nimanui asa ca si la ea / el, la fel.

| Drimmero a răspuns (pentru UnBroken2016):

Prostia acelui user e mai mare Everestul.

Răspuns utilizator avertizat
| Drimmero a răspuns (pentru TrainRider):

Bine ca m-ai atentionat, sa stiu si eu cine ii este lingau de acum incolo. Te plateste bine? Sau asta e alt cont de-al ei?

Răspuns utilizator avertizat
| Drimmero a răspuns (pentru TrainRider):

Bwuahahaha, trecem la amenintari?

| Dismally a răspuns:

Nu prea se stia de el ca este homosexual.

| UnBroken2016 explică (pentru Dismally):

rolling on the floor Serios? Tu ai vazut macar un video sau un concert cu Queen? Orice idiot isi da seama de orientarea lui sexuala.

| Drimmero a răspuns (pentru UnBroken2016):

Https://www.youtube.com/watch?v=04854XqcfCY Mult cunoscuta piesa, multi stiu de Queen dupa melodia asta!

| UnBroken2016 explică (pentru Drimmero):

Mai ciumpalacule, tu nu ai dat click pe link-ul din intrebare? E aceeasi melodie laughing, numai ca este live.

| Drimmero a răspuns (pentru UnBroken2016):

Ce legatura are treaba cu datul click-ului? Iti stiu melodia de la profil, eu am dat varianta ''nelive''. Cred ca e cea mai ascultata melodie de la ei, parerea mea/

| UnBroken2016 explică (pentru Drimmero):

Alta era daca spuneai " Multi stiu de Queen dupa melodia din intrebarea ta ", intelegi tu. Nu stiu de ce, dar imi place varianta live mai mult.

| Drimmero a răspuns (pentru UnBroken2016):

Fiecare cu ce il doare. Ce genuri muzicale preferate ai?

| UnBroken2016 explică (pentru Drimmero):

Ascult multa muzica clasica si din ani "80 (pop in mare ). Mai ascult si putin rock.

| Drimmero a răspuns (pentru UnBroken2016):

Inteleg

| Dismally a răspuns (pentru UnBroken2016):

Am vazut. Orice idiot isi poate da cu parerea dar daca nu stiai, Freddie Mercury a avut si relatii cu femei, una din ele apare si in clipul It's a Hard Life happy

| UnBroken2016 explică (pentru Dismally):

Mai, eu zic ca cel putin din 84 stia lumea ce e dupa melodia " I Want To Break Free". Poate si mai inainte, are un mod aparte de a se comporta in videoclipuri / concerte.

| Dismally a răspuns (pentru UnBroken2016):

Am uitat sa mentionez poate, piesa It's a Hard Life in care apare si iubita lui (o femeie) este de pe albumul The Works (1984), album pe care se regaseste si piesa I Want to Break Free despre care spui tu, deci lumea stia ce? Excentric nu inseamna homosexual.

| aumih16 a răspuns:

A fost si este! o legenda! chiar daca a facut si ciudatenii la viata lui!

| pufulescu a răspuns:

Homofobi adevarati sunt foarte putini. De fapt publicul larg s-a saturat de publicitatea facuta homosexualilor, de faptul ca se organizeaza evenimente tampesti ca Gay Parade, de discutiile interminabile despre drepturile lor cand ei sunt o minoritate de nici 5 %, de faptul ca aceste discutii inlocuiesc analiza problemelor pe care le are de fapt societatea.

| syd a răspuns:

Tie nu-ti plac piesele de la queen? (in ciuda orientarilor lui)

| UnBroken2016 explică (pentru syd):

Evident ca imi plac. Daca nu, nu cred ca mai aveam o melodie de-a lor in playlist aici pe site laughing

| syd a răspuns (pentru UnBroken2016):

Si restul sunt ca tine. faptul ca e bisexual sau gay nu ii impiedica sa ii aprecieze talentu

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

A fost o legendă. După cum spunea și un prieten de al său într-un interviu pentru documentarul său "Freddie Mercury a fost printre puținii oameni care s-a născut să facă muzică și pe același principiu a murit".

| ubox7007 a răspuns:

Oamenilor nu le pasa de ce esti cat timp faci ceva bine, numai mai nou se pune mai intai in fata chestia asta, de cand cu al 3-lea val de feministe care se plang de orice si cand mai nou estista sute de "gender identity", de "chestia aia e ofensiva!", de cand cu "de ce sunt toti aia albi si barbati?" si cu toate plangerile astea tampite... Exista o vreme cand ceea ce faceai te definea.