| anonim_4396 a întrebat:

Cum devii o persoana mai buna?

9 răspunsuri:
Legiuitoarea
| Legiuitoarea a răspuns:

Bună.
Să te accepți pe tine, așa cum ești!
Pa, pa.

Salontanul
| Salontanul a răspuns:

Crezi ca merita? La cati rai si idioti sunt, daca devii bun esti luat de prost. Asa ca nu te chinui.

| OnuOnulică a răspuns:

Nu merită...

| neca a răspuns:

Cunoasteti caracteristicile care le consideri proaste si bineinteles incearca sa le corectezi, incearca sa ai o minte deschisa, fi tolerant/a.

| JucărieLEGO a răspuns:

Făcându-ți o deosebită plăcere devenind una. Făcând lucruri bune din inimă, nu pentru impresie. Visând la o lume tot mai bună. Fiind încet la mânie.

| Zoella a răspuns:

Încearcă să nu mai asculţi părerile răutăcioase ale altora. Plus de asta, dacă eşti bun, eşti luat de prost. Fi bun şi cumpătat!

| sweatnees a răspuns:

Fii si comportate cu cei din jur ca un prietenprieteneste cu toti-chiar aca ti se pare absurd dar cei din jur esti tu-uitindute la ei vezi gresalele lor-si asa te corectezi pe tine/fiecare e unic si chiar daca nu-i intelegi -incearca-/va fi interesant -oare nu?
fa doar fapte bune asa cum iti dicteaza buna ta constiinta.
comportate cu cei din jur asa cum ai dori sa se comporte cu tine.

| karinutagalea a răspuns:

Incearca sa faci lucruri mai frumoase pentru alti chiar daca pentru tine sunt vazute altfel. bye

| PantherLilla a răspuns:

Depinde in ce sens.Fa ce crezi tu ca e mai bine nu prea exista reguli in privinta asta.Comporta-te bine cu cine merita!happy