| anonimaanbctpm a întrebat:

Cum sa devii o persoana placuta?

Răspuns Câştigător
| Caro34 a răspuns:

Priveste-te in oglinda si vorbeste-le celorlalți, asa cum ai dori ca ei sa-ti vorbeasca tie! In fiecare zi, sa fii din ce in ce mai bun, fara sa aștepți vreo recompensa! Uneori vei primi mai mult decat ai oferit, alteori nimic, insa continua sa faci lucrurile care te fac fericita! Numai bine!

| anonimaanbctpm explică (pentru Caro34):

Awww.Raspunsul tau e atat de dragut! Cu siguranta o sa ma ajute.Mersi!

6 răspunsuri:
| danay72 a răspuns:

Aplică principiul tot ce vreți să vă facă vouă oamenii, faceti-le și voi la fel. Asculta când alți vorbesc fii atent, nu vorbi doar tu.Fa lucruri bune pentru alți, fără să ceri ceva în schimb.Dar faptul că ai pus această întrebare arata ca vrei sa fii plăcută și deja ai facut primul pas. Continuă sa fii asa.

| 393Dan a răspuns:

Prin anticiparea reactiilor oamenilor la ceea ce zici si faci.

Răspuns utilizator avertizat