| Andreea_Brandus_1995 a întrebat:

Cum imi pot da seama daca cineva si-a sters contul de Instagram sau daca m-a blocat?

4 răspunsuri:
| SG1995 a răspuns:

Intra de browser fără să te loghezi. Dacă îți apare profilul doar te-a blocat.

| ToțiPentruUnu99 a răspuns:

Din experienta mea, te uiti la mesaje, si daca te-a blocat ii poti vedea profilul, numele lui poza de profil, numarul de followers etc dar scrie user not found unde ar trebui sa fie butonul de follow dar daca contul este sters, la nume scrie "Instagram user" si fara poza, nimic

| Andreea_Brandus_1995 explică (pentru ToțiPentruUnu99):

Mie imi apare numele de utilization si poza, dar fara followeri si nu am zis nimic aiurea persoanelor respective.

| Skylor a răspuns:

Algoritmul nu este întotdeauna la fel la toate persoanele. Daca persoana respectiva își închide contul temporal o sa i poți vedea în continuare fllw, dar nu și pozele nici cea de profil. Când o persoană te blochează sau își șterge contul definitiv va dura 1-2 zile până o sa ți apară "Instagram user".