| Maui a întrebat:

Simtul umorului se dezvolta odata cu inaintarea varstei? big grin

30 răspunsuri:
| Hombre a răspuns:

Cu simtul umorului te nasti, odata cu inaintarea in varsta devii morocanos.

| EmaS a răspuns (pentru Hombre):

Sa intelegem ca acesta este motivul pentru care esti mereu moracanos?!

| Hombre a răspuns (pentru EmaS):

Cum apari tu sunt plin de umor.

| EmaS a răspuns (pentru Hombre):

Mi-ai luminat ziua! Ma bucur simpla mea prezenta te binedispune.

| Maui explică (pentru EmaS):

Imi zici un banc cu Bula? big grin

| EmaS a răspuns (pentru Maui):

Nu,imi plac cele cu iepurasi.

| EmaS a răspuns (pentru Maui):

Iti multumesc mult. Esti o scumpa!

| EmaS a răspuns:

Nu cred.Eu eram o fire foarte vesela si cu mult simt al umorului. Odata cu trecere timpului nu mai sunt la fel de pusa pe sotii.

| Maui explică (pentru EmaS):

Daca ai lasat credinta sa te invadeze pe deplin, normal ca nu prea iti mai vine sa razi. Nu ar trebui sa le pui pe toate in balans?

| Hmmmm a răspuns (pentru Maui):

Daca le-ar pune pe toate in balans, mi-e teama ca s-ar balansarolling on the floor).

| Maui explică (pentru Hmmmm):

M-ai facut sa rad laughing daca ar elimina excesul religios, probabil ar glumi mai des. Dar e viata ei.

| OctoberandApril a răspuns (pentru Maui):

"Mncati,acum ca-ti prins alimentul"(in latina suna mai bine)
a spus sfantul Laurentiu pus pe gratar, poftindu-i pe calai sa-l intoarca pe partea cealalta.Ironia cu care isi trateaza "dusmanii" este comica si demna de respect.
Nu fi superficial.Dar e viata ta...

| EmaS a răspuns (pentru Maui):

Nu este de vina credinta, ci cred ca m-am maturizat. Nu inseamna ca mi-am pierdut simtul umorului. In grup restrans sa stii ca ii fac pe toti sa rada, fac tot felul de glumite, sunt sarea si piperul.tongue
Doar ca nu mai sunt ca la 20 de ani.

| harciog a răspuns:

Nu cred ca se mai dezvolta nimic, fiecare nascindu-se cu firea, cu calitatile si defectele lui.Ni se pare noua ca unii ar fi mai morocanosi si altii mai veseli din cauza a cit mai multor momente prinse de noi in situatiile pe care tindem sa le facem directii bine stabilite.

| IMC90 a răspuns:

Normal.
Cu cat capeti mai multa experienta cu atat iti dai seama cat de cretini sunt cei din jur. La un moment dat, te saturi sa le mai faci observatie si incepi sa-i iei la misto rolling on the floor
Deci, cum zicea si Poneiul, se dezvolta mult umorul negruhee hee

greece12
| greece12 a răspuns:

Nu,nu se dezvolta, doar se ascute, se perfectioneaza, se cizeleaza.
Important e sa ai ce!happy

| DrunkenRat a răspuns:

Nu este o regula, dar in majoritatea cazurilor chiar este adevarat. Cert este ca simtul umorului se dezvolta odata cu inaintarea intr-o viata mizera.

| Downfall a răspuns:

Hmm...cred că simţul umorului or îl ai ori nu. Iar cu înaintarea în vârstă aş zice că scad situaţiile în care ai chef să-l foloseşti. Când eşti tânăr şi nu ai prea multe griji pe cap eşti mai vesel şi ai mai mult chef de glume, dar după aceea, când se acumulează responsabilităţile şi problemele, nici nu-ţi mai stă prea mult gândul la glume thinking

| Hmmmm a răspuns:

Ce se intampla daca nu mai inaintezi in varsta, nu se dezvolta simtul umorului? De unde pana unde simtul umorului e intr-o continua dezvoltare datorita inaintarii in varsta? Simtul umorului este acolo deja, o trasatura de caracter, care se manifesta abia atunci cand poti imbina anumite expresii in asa fel incat sa devii amuzant. E un fel de masina, iar faptul ca n-ai permis, nu-ti da voie sa te manifesti la volan, dar masina tot acolo ramane, cu sau fara permis.

| Maui explică (pentru Hmmmm):

Da, dar inaintand in varsta, treci prin multe(si intamplari amuzante), viata te inspira, nu?

| Hmmmm a răspuns (pentru Maui):

Viata te inspira, dar tot viata te lasa fara inspiratie. Azi o gluma buna, maine una proasta. Aspectele astea nu aduc un plus/minus simtului umorului, el ramane intact. Este precum o rochie de mireasa alba; daca ii atasezi un voal alb, arata bine; daca ii atasezi un voal negru, arata ca dracu'. Rochia ramane rochie, nu sufera modificari.

| scully a răspuns:

Ma indoiesc ca daca la 20 de ani esti deprimat/a si ursuz/a, la 40 de ani o sa fii sufletul petrecerii. Depinde si de mediul in care te dezvolti (daca membrii familiei sunt oameni sobri poate asa te vei invata si tu). Depinde si de felul tau de a fi, de situatii, etc.
Deci, tine de persoana.

| vali1985 a răspuns:

Nu se dezvolta odata cu inaintarea varstei.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Doar cel al umorului negru...

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Uneori da uneori nu, depinde de mediul de viata in care traiesti, mai nou este ca umorul este o parghie speciala in viitorul unei relatii, eu zic da

| iKronstadt a răspuns:

Se dezvoltă odată cu frecvența trecerii PRIN viață, și cu calitatea informației DESPRE viață, primită în timpul "x".
P.P. Toate astea devin nule atunci când omul este idiot!

| IonutAxi a răspuns:

Cred ca da
cred ca nu
nu stiu happy

| IonutAxi a răspuns:

Te-am lamurit, aa?laughing