| raluca_2686 a întrebat:

Cum imi pun parola pe calculator?big grin

Răspuns Câştigător
| spiritul a răspuns:

Mai sigur bagi calculatorul intr-un seif, inchizi cu cheia, cheia o inghiti, sa fi mai sigura rasucesti si cifrul dupa ce in prealabil te-ai legat la ochi.

36 răspunsuri:
| Wtf9000 a răspuns:

Control Panel > User Accounts

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Eu am pus cu syskey
In run scrii "syskey".
Apoi in fereastra care se deschide alegi "Update" iar apoi bifezi prima optiune "Password startup".
Si de acum inainte dupa fiecare pornire a SO, imediat dupa ce arata acel progress bar iti va aparea o caseta de login in care iti introduci parola, apoi daca parola este corecta va trece mai departe

| aragon18 a răspuns:

Intri in Control Panel, User Accounts, dai click pe account-ul tau si te duci la "Create a password".
Succeswinking!

| death a răspuns:

Parola atribuită userului nu este imbatabilă. Nu îţi zic cum scapi de ea, dar, dacă vrei să nu mai intre nici dracu' la tine în calculator, parolezi Bios-ul. Adică, imediat ce apeşi Power, baţi tasta Delete până apare Bios. Te duci la Password şi scrii parola pe care o vrei. Salvezi, ieşi şi ţi-o cere înainte să pornească porcăria de Windows. Dacă o uiţi sau vrei să treci peste ea, desfaci calculatorul, scoţi bateria de pe placa de bază, te plimbi 10 minute, o pui la loc şi totul e ca nou. Doar va trebui să refaci fiecare stare din Bios. Good luck :*

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Parola pe calculator pui in BIOS, parola pe Windows pui cu sykey, parola pe contul de user al windows-ului pui din control panel si users. Dar asta nu inseamna sa-ti pui baza in ele, pot fi trecute fara probleme. Have fun.

kittyalexandra
| kittyalexandra a răspuns:

Start> control panel> user accounts> selectezi contul> create a password.

| DeeVee a răspuns:

Numai sa ti minte parola...sau sa ai grija sa nu-ti pui parola pe bios...(daca o vei uita numai ai ce face cu pc-ul)

Baby.ShiNe

| M.Danny a răspuns:

Pai in primul rand meri pe control panel apoi user accounts si create a new pasword iar apoi trebuie sati apara o fereastra si completezi datele de acolo ca presupun ca sti englezu nuwinking si iti pune parola dar ai grija sa no uiti...winking
sper ca team putut ajuta big grin

Răspuns utilizator avertizat
| hitron a răspuns:

Uite si aici: pentru windows xp arata poza cu poza, pentru windows vista este un filmulet care iti arata cum sa pui parola: http://adprice.ro/cum-sa-pui-parola-pe-calculator/

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Cum se numeste programa

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Ha ha ha babyshine nu mai ai ce face cu pc-ul auzi! scoti bateria de pe placa de baza, o pui la loc si gata hocus pocuslaughing

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Vreau sa imi scimb parola ca sora mea sa nu mai umbra an calculator

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Imi zici cum se pune parola pe calculator

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Control Panel> User Acconts

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Simplubig grin

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Foarte sinplu

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Cum pum pun parola la pc. ca nu stiu spuneti-mi rog

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Da dar faza e ca u vreau sa imi apara sa pun parola cand descchid pc-u. eu vreau cand e aprins si plec 10 min de la el puii mei att sa trebuiasca sa pun parola... ca mai vin prieteni pe la mine si nu am chef sa vina ei si sa se mai ite si sa vada ce poze am sau sa vada ceva ce chiar nu trebuie happy

| jonraion a răspuns:

Cu mana laughing)

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Buna, ma puteti ajuta? Vreau sa nu imi mai ceara parola la Administrator, imi puteti spune cum sa fac va rog! Multumesc!

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Start/apes pe poza de sus/home/selectezi accounts tau/create a password/competezi primele doua casete cu parola si gata/daca o completezi pe a treia cand deschizi calculatorul apare un semn al intrebari si daca apesi pe el e scrisa parola :-p...♣♥♥

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Auzi spiritule? daca faci asta mori.Si Raluca nu mai intreba de astea interesazate si tu la un prieten.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Eu am parola la pc de 2 ani ...cand am pus parola am facut setarea din control panel. e cea mai tarewinking

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Vreau sa-mi pun parolo la calculator

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Ms amalia fara tine nas fi reusit

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Nu stiu

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Parola ta este urata

| beauspirt a răspuns:

Control Panel > User Accounts>scrii paorla odata si inca odata si ultimul spatiu scrii un cuvant care sa iti aminteasca dde parola daca cumva uitibig grin funda plz

| iuliannn1000 a răspuns:

Control panel>user accounts>selecteaza contul dorit>pune o parola... si apoi te descurci. FUNDA?