| Monika18 a întrebat:

Cum inregistrez un sunet pe pc cu programele de la windows deja instalate? Se poate sau nu daca nu ce sa fac?

Răspuns Câştigător
neluL
| neluL a răspuns:

Înregistrarea sunetului in Windows

Asigurați-vă că aveți un dispozitiv de intrare audio, cum ar fi un microfon, conectat la computer.

Faceți clic pe Start, pe Toate programele, pe Accesorii, apoi faceți clic pe Înregistrator sunet.

Faceți clic pe Pornire înregistrare.

Pentru a opri înregistrarea audio, faceți clic pe Oprire înregistrare.

(Opțional) Dacă doriți continuarea înregistrării audio, faceți clic pe Revocare. În caseta de dialog Salvare ca, faceți clic pe Reluare înregistrare, continuați înregistrarea sunetului, apoi faceți clic pe Oprire înregistrare.

Faceți clic pe caseta Nume fișier, tastați un nume de fișier pentru sunetul înregistrat, apoi faceți clic pe Salvare pentru salvarea ca fișier audio a sunetului înregistrat.

1 răspuns:
| Monika18 explică:

Mersi