| IoanaIonuca a întrebat:

Cum poate o fata sa iubeasca asa mult un baiat?! Este vorba de prietena mea, intotdeauna ne lasa balta cand e vorba de el, e super-indragostita, cred. Macar de ar fi reciproc. El mai mult isi bate joc de ea. A plans pentru el si stie si el, si acum o tot ia la misto. Adica ea un-doi executa ce zice, ii raspunde la sms, si el de-abia daca o baga in seama. Si azi de exemplu, eram mai multi in oras si i-a trimis sms daca se intalnesc si ea repede a mers, ne-a lasat singuri laughing Si plus de asta, o duce si in locuri mai izolate unde nu ii vede nimeni. Nu sunt impreuna, doar vorbesc. Au fost de nu stiu cate ori, s-au despartit si tot asa.

13 răspunsuri:
| T0T a răspuns:

Întrebarea nu cred că e cum poate iubi așa mult un băiat că sună cam lesbianic, ci cum poate iubi pe unu pe care îl doare la bască.

| OldSoul a răspuns:

Ce sa faci daca iubirea e mai mare ca mintea?

| gemeni6226 a răspuns:

Cand iubirea te trazneste nu ai ce face.Devi dintr-o data o proasta.Trebuie sa fii data la pamint de cel pe care il iubesti ca sa te vindeci si sa il uiti.

| IoanaIonuca explică (pentru gemeni6226):

Dar de cate ori a facut-o sa planga si tot in limba dupa el e. Daca ii spun ceva de el, repede ia foc.

| Drimmero a răspuns (pentru IoanaIonuca):

Dragostea e oarba, uiti de toate si de toti cand auzi de persoana iubita.

| gemeni6226 a răspuns (pentru IoanaIonuca):

Inca nu a fost facuta destul sa sufere inca lipseste ceva sa se trezeasca la realitate.Stiu din experienta proprie omul se agata de obiectul iubirii, trebuie ceva foarte grav ca omul sa renunte.

| Zabbyel a răspuns:

Pai sa vdm. cand apare "iubirea", vrei doar sa-ti petreci tot "restul" vietii, cu persoana pe care o "iubesti".ai sa vezi si tu, cand te vei indragostihappy

| IoanaIonuca explică (pentru Zabbyel):

Inteleg ca vrei sa-ti petreci restul vietii cu el, dar trebuie sa ai si putina minte. Doar nu esti carpa lui, sa faci ce vrea, cand vrea.

| Zabbyel a răspuns (pentru IoanaIonuca):

laughing nu intelegi nimic, absolut nimic micuto love strucklove struck
daca ii erai "prietena adevarata, in adevaratul sens al cuvantului", n-o judecai, ci o sustineaiwinkingwinking. fara s-o barfesti pe la spate happy, precum o mare invidioasa sad

| IoanaIonuca explică (pentru Zabbyel):

Era la general. Oricat de mult ai iubi pe cineva, mi se pare aiurea sa stai numai dupa el, cand el nu iti acorda importanta. Si oricum, i-am spus si ei chestiile astea. Face ce vrea laughing