| Valina8989 a întrebat:

Cum pot proceda dacă psihologul este mai interest de partener-ul, ex-partener-ul meu de viața decât de "interesele" pentru care îl plătesc(130-150 lei/tarif negociabil, am găsit pomul lăudat) şi în urma deciziei de a renunța la serviciile pe care le plătesc decide să îmi înşceneze viața pentru a putea dovedi un "diagnostic" greşit?
Mai exact mi-a spus că "sufăr de depersonalizare" în condițiile în care nu a pus întrebări şi nu a avut termen de comparație şi asta după 4-5 şedințe în care nu işi respecta timpii,avea o disperare de a nota fără a acorda atenție discuţiei,fără contact vizual,interesul mai sus menționat ex-ul, grimase şi reacții de superioritate.Menționez că interesul meu era să înțeleg alte aspecte în primul rând.

5 răspunsuri:
suntserios
| suntserios a răspuns:

Schimbi psihologu.
sa iti gasesti un psiholog cu care sa rezonezi nu e asa usor.

sadrian46
| sadrian46 a răspuns:

Poți proceda să renunți la serviciile lui.

| relian a răspuns:

Cum poti proceda ce anume? Psihologul tau este interesat se pare de tine, intreba de fostul sa vada daca are ceva sanse sa se simta si el bine cu tine laughing
De aia intreaba, sa stie cum arata, cum se purta, asa isi face idee daca sa se bage la tine sau sa nu.
Asa ca daca si tie iti place de el, de o tavaleala nu spune nimeni nimic, poate cine stie, iti si revii din problema ce o ai laughing

| J0B0MAT a răspuns:

Schimbă-l. Și nu mai scrie "partener-ul", ci scrie corect partenerul.

| andrey69 a răspuns:

Este normal ca un psihoterapeut sa stie ce fel gandesti, cum alegi, dc alegi asa si mai ales sa vada daca alegerile care le faci tu sunt corecte si unde gresesti dar daca consideri ca nu esti ok cu el schimba l, chiar nu e recomandata terapia cu un terapeut care nu iti este ok si te face sa te inchizi, nu sa te deschizi.
Succes!