| deia_9483 a întrebat:

Cum pot sa cresc in inaltime... am 14 ani jum si 1.69 crying(
cine ma poate ajuta?

18 răspunsuri:
| Silvia a răspuns:

Dar esti destul de inalta.winking

cami
| cami a răspuns:

Ai innebunit? Aveam 14 ani si 1. 65 si nu-mi placea deloc crying
Acum laughing ador asta love struck. Dar viata ta nu se rezuma numai la postul de portar. Lasa ca e bine asa cum esti happy tu poti fii mai buna.

gbrltdr
| gbrltdr a răspuns:

Hmmmm...eu am peste 50 de ani si am 1, 57...si ce mai pot face...Nu toti trebuie sa aratam ca niste girafe...Sa sti ca esti destul de bine la varsta ta...Nu face nimic...Pana la 18 tot o sa cresti... o s-o sperii pe mama ta, cand iti va cumpara la cateva luni pantofi sau pantaloni care n-or sa-ti mai vina...Asa ca, nu te impacienta...Toate la vremea lor!

| EUSIATIT a răspuns:

Draga dar cit vrei la virsta ta? eu am. 1 70 si am 50 de ani si tu la 14?/? esti f bine. Stiu vrei sa te faci model nu? si aapoi daca parintii nu sunt inalti tu ce vrei sa faci sa te intinda cu coarda?/ fii linistita ca vei creste atit cit trebuie si in timp nu am auzit de pastile de crescut la comanda

| DeeDee28 a răspuns:

Eu nu cred ca e necesar samai cresti daca ai 1. 69... oricum ai 14 ani si mai cresti de acum incolo asa ca stai linistita... daca tu vrei sa fii mai inalta poti sa faci baschet sau te poti pune portar la handbal... poti juca badmintonwinking succeswinking

| Demoiselle a răspuns:

Of of ...ai inaltimea ideala, e foarte ok...eu ar trebui sa ma gandesc la o solutie sa ma inalt...am aproape 17 ani si doar 1. 64... e trist! ...La tine dupa parerea mea e in regula! Hug!

| mada. a răspuns:

Fa sport, eu zic ca esti destul de inalta eu am 15 si am 1. 67 si sunt multumita:-)

| alexa a răspuns:

Hei...
mai eu zic k esti destul de inalta.si eu am 18 ani aproape si 1, 73...
stai lin ca mai cresti daca asta iti doresti!
te pot ajuta insa sporturi precum; baschetul, voleiul, inotul(dar nu mai e vara)
baftawinking

| CopilRasfatzat a răspuns:

Da esti inalta pentru varsta ta

| Aries90 a răspuns:

Pai mi se pare ok asa. thinking Eu fac 15 ani si am 1. 55, deci n`ai dc sa-ti faci griji. tongue

| alinutzacodruta a răspuns:

Esti destul de inalta.de ce sa mai cresti? uite eu am 18 ani si 1, 66...

| giulia_6563 a răspuns:

Deia o fata se dezvolta fizic cat si psihic intre varstele 14-18 anii(este varst pubertatii)deci ai tot timpul sa crestii nu dispera"cu rabdarea treci si marea"! mai asteapta putin si ai sa ajungi o frumoasa domnisoara si crede-ma pentru varsta de 14 ani stai bine la inaltime...rabdare

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Deia tu esti fata da? cat vrei sa cresti ai aproape 170 cm pentru o fata este suficient. O sa mai cresti oricum o sa ajungi la 175 cam asa.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Eu am 15 ani si am inaltime 1. 65.sadnici eu nu stiu straight face si mais dori sa scresc si parintii mei sunt inalti asa ca oh go on

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Eu am 15 ani si am 1 54 ce sa fac sa cresc si eu crying? dati-mi sh mie niste sfaturi... Ce Urat e sa fi mikcrying

| deia_9483 explică:

Poi handbal joc... sunt portar de 3 ani... dar tot mi se pare cu nu sunt inalta (am colege uriase) vreau sa mai cresc cam 5 cm :d

| Psihoterapeutul a răspuns:

Trebuie sa ai rabdare...pana la 18-19 ani tot sa cresti!

| alexandra_6991 a răspuns:

Nu e adevarat, fetele nu cresc pana la 18 sau 20 de ani, maxim pana la 16si jumatate, rar pana la 17 ani si eu sunt exact ca tine si iau vitamine. Incearca calcui, vitamina c sau supradin. :*