| Anonima123459 a întrebat:

Cum pot sa intru in conversatie cu un baiat de care imi place?

Răspuns Câştigător
| StorytimeDeea a răspuns:

Intai incearca sa fii încrezătoare si gandeste pozitiv si cel mai important FI TU! baietilor nu le plac fetele false si care pretind ca sunt altcineva. Fi unica si fi cine esti tu. Daca pretinzi ca esti altcineva isi va da seama si te va evita. Incearca sa aflii de ce e interesat sau ce ii place lui. Poti afla de la prietenii lui sau chiar de la el. Dupa ce ai aflat, poti merge la el si sa incepi cu un "Hei. Ce faci, x?" Dupa treci usor usor la subiect. Poti sa ii faci un compliment pentru a se simti special de ex "Imi place bluza ta" sau "ce bine iti sta parul azi!" sau chestii de genul. Dupa poti trece la ce ii place lui si sa il întrebi despre acel lucru/activitate care ii place si sa pari interesata de ce spune. Poti da din cap cand vorbeste ca si cum l-ai aproba si in acest timp poti spune si cate un "da" mai incet, asa o sa se simta acultat. O sa fie bine atat timp cat iti pastrezi calmul si nu te feri de contactul vizual. Razi, fi amuzanta si vesela. Baietii adora fetele vesele. Si nu injura. E un lucru urat si nu te face feminină. Daca esti obisnuita sa injuri poti sa spui "pana mea" in loc de injuraturi urate. O sa vezi ca o sa intri usor usor in conversatie cu el si o sa ii placa sa vorbeasca cu tine. O sa vezi ca la inceput e greu dar dupa un timp o sa fie mai usor decat crezi. Sper ca te-am ajutat. Funda? happy

5 răspunsuri:
DoarBogdan
| DoarBogdan a răspuns:

Intreaba un lucru de interes, o problema, o informatie, orice, ceva la care el ar putea sa te ajute. Si daca vrea sa te ajute, o sa faca asta.
Apoi poti sa te dai in vorba cu el despre mai multe lucruri, dar sa nu uiti sa nu te prefaci sau ceva big grin, sa fii contienta de moment.

Si apoi, daca si el este de acord, o sa continuati sa vorbiti.

Numai bine!

| T0T a răspuns:

Îi adresezi o formulă de salut și după îl inviți în pat.

| Celcestietot a răspuns:

La fel cum fac si restul fetelor.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Fi tu însuți, fie Co e o fi, dar daca ești tu însuți fraiera atunci mai bine nu!