| xPartyStart a întrebat:

Dau funda. Am vazut o fata pe f, si imi place de ea as vrea sa intru cu ea in conversatie dar nu stiu cum sa intru cu ea in conversatie. Vreo parere?

Răspuns Câştigător
| methodmen a răspuns:

Incearca sa te joci cu vorbele,nu o trata prea serios caci nu o cunosti,singura intrebare care trebuie sa-ti treaca prin cap e :Ce crezi ca trebuie sa faci sa o convingi ca esti altfel decat cei care o plictisesc deja? Incearca sa vezi daca poti iesi cu ea dar fara a specifica ca asta ar fi intalnire, nimic serios, nu-i face complimente fiindca nu le va crede si i-ti bati gura aiurea fii sincer in genul"Buna, ti-am vazut profilul, pari o persoana interesanta si in functie de timpul meu si al tau as dori sa te cunosc

| methodmen a răspuns (pentru methodmen):

Astept funda de la tine

| BizSinir a răspuns (pentru methodmen):

Atat de increzator...

| methodmen a răspuns (pentru BizSinir):

Nu increzator, ci sigur ca merge asa...si nu vb asa sa ma aflu in treaba daca vorbesti dulce asa cum ai precizat nu te va crede nimeni in schimb daca vb ca si cum nimic nu ar fi pierdut ai numai de castigat.

12 răspunsuri:
| vocea a răspuns:

Da este foarte simplu amice, trebuie sa o intrebi buna ce faci frumoaso sau cum o cheama pe ea, si ea poate o sa raspunda sau poate nu, dar 99 la suta raspunde sigur, atunci poti continua, fii indraznet fetelor le plac baietii mai rai

| BizSinir a răspuns (pentru vocea):

Asa este....va raspunde si eu fac parte din cele 99% care raspund dar cu cuvinte dulci gen `hai las-o balta`.Pe bune m-am saturat de papagali de genul asta.E plin facebook-ul de ei crying

| gingergirl1 a răspuns:

Daca te exprimi cum te-ai exprimat aici, cred ca biata fata ar vrea sa iti arunce cu o carte de limba romana in cap laughing

| BizSinir a răspuns (pentru gingergirl1):

E emotionat....sau poate putin atins de dragoste rolling on the floor

| unknøwn a răspuns:

Intra cu ea in conversatie in realitate, ca omul, nu pe facebook si alte balarii.

| BizSinir a răspuns:

Buna! Cel mai bun sfat pe care ti-l pot da este sa nu incepi din prima cu chestii de genul `buna, ce faci pisi sau frumoaso`. Adica cel putin pe mine genul de baieti care incearca sa ma abordeze pe fb in felul asta fie ii injur rolling on the floor, fie nu le raspund.Incearca o conversatie de genul
Buna! ...astepti sa-ti raspunda apoi o intrebi ce face, mai schimbi 2-3 vorbe iar apoi o intrebi daca vrea sa iasa la un suc, o cafea, sau un parc pentru a mai lua o gura de aer proaspat, a socializa.Incearca mai intai sa o cunosti pentru a vedea ca nu esti vreun obsedat si fiti amici apoi... daca sentimentele sunt reciproce poate (daca stii bine sa joci cartile sunt sanse de 99%)se infiripa ceva.
P.S. mai poti strecura cateva complimente cand iesiti, dar sa fie discrete insa sa nu faci asta pe facebook pentru ca s-ar putea sa creada ca faci asta cu toate fetele
Bafta happy

| vocea a răspuns (pentru BizSinir):

Draga tanella, ce faci tu nu faci decat sa o iei pe ocolite, cel mai bine este sa fii direct nu sa o lalai in dorul leli, cu ''buna '', apoi trebuie sa astepti sa zica si ea "buna'', apoi o intrebi "' ce faci "" si apoi astepti sa iti raspunda '' bine tu'', nu ajungi incaierieri, ideea este foarte simpla daca te place sigur ii va face placere sa vorbeasca cu tine, daca nu ii place nu o sa iti raspunda, cel mai bine este sa fii direct si sa te bagi in vorba cu ea, daca si ea te place va vorbi cu tine si veti continnua o discutie, daca nu te place nici nu te va baga in seama, laso pe ea sa te descopere sa vada ca nu esti nici un pampalau, nici un smecheras care nu stie sa lege 2 cuvinte,

| KeporLove a răspuns:

Ciupesteo de mai multe ori pana iti va zice ceva sau daca vezi ca te ciupeste si nu scrie nimic scrie-i tu "vezi ca doare" sau ma rog ceva banal...

| Dobrin_Maria_1999 a răspuns:

/Buna ce faci?/, trimite-i um mesaj dar nu o ai in lista si daca nu te accepta.