| maryus_9381 a întrebat:

Cum poti sa iti gasesti jumatatea perfecta (ee perfecti nu suntem toti big grin dar macar aceea jumatate care o meritam tongue cum credeti ca o putem gasi)?

Răspuns Câştigător
| lays a răspuns:

Eu mi-am gasit jumatatea abia acum la 22 de ani, si nu am cautat deloc.colegele mele din liceu aveau relatii de 3-4 ani si eu singura cuc.mai avem un prieten 3-4 luni si pauza.laughing. concluzie: vine singura acea jumatate si mai ales, cand vreabig grin

6 răspunsuri:
| Flav a răspuns:

Asteapt-o. Vei da de ea cand te astepti mai putin, fara sa vrei. Asa ceva nu se cauta, ci pur si simplu o intampini.

| valy a răspuns:

Pai...totul este sa ai speranta. unii cred o viata aproape intreaga ca si-au gasit jumatatea si pana la urma se intampla sa se duca jumatatea dupa altcineva.mai bine parerea mea este sa nu mai crezi in basme si sa gasesti o persoana cu care te intelegi bine, o persoana care poti sa ii accepti si calitatile si defectele, si la randul ei si ea pe ale tale si eu zic ca e mai bine.bafta si mult noroc

| Farcas a răspuns:

Ai rabdare! Ce`i al tau e pus deoparte si mai devreme sau mai tarziu iti vei intalni si tu jumatatea.Sigur ai si tu una undeva pusa deoparte doar pentru tinebatting eyelashes

soothe
| soothe a răspuns:

Sa cauti!

| liveincolors a răspuns:

Daca o cauti, nu cred ca o s-o gasesti prea curand. Persoana potrivita va aparea cand nu te astepti.

| Grunwaldmantuitorul a răspuns:

Daca vrei sa ti gasesti jumatatea Urmeaza toate punctele ce ti le voi scrie mai jos,,

1. Acepta totul; asa cum e. TOTUL si pe TOTI
2. Fi Responsabil pe actiunile tale ‘nu da vina pe alti’
3. Schimbate pe tine ‘nu incerca sa schimbi pe alti’
4. Evacueazati Lingusitorul din tine, ‘indendifica-l Si arunca-l afara din tine’
5. Cladeste-ti o imagine personala puternica Care iti place tie.
6. Muta rama referintei in interiorul tau. ‘nu te intreba NICIODATA daca esti vazut bine de restul Ci intreaba-te daca tu ii vezi BINE pe cei din jurul tau’
7. Opreste sa iti formezi indentitatea Dupa lucrurile care se intimpla in afara ta. ‘cind cineva nu-i de acord cu tine E OK’ Problema este a lui.
8. Elimina Esecul Invatind de la el. ‘esecul nu exista El este inventat de oameni’
9. Compara progresul si succesul tau Numai cu tine, nu cu al altora. ‘ aici este un cuvint cheie ‘cistigator’ care se imparte in doua ‘a cistiga batind pe altul Sau a cisatiga realizind ceea ce vrei fara sa bati pe nimeni’ Alege a doua pozitie
10. Evoulueaza constant si constincios, Intodeauna cauta urmatorul nivel.
11. Uita-te la tine ca un tip De Clasa Inalta ‘Cladesti un profil de Clasa Inalta’ si pastreaza ti profilulde inalta clasa in grupul tau social.
12. Nu iti mai cere Iertare NICIODATA nu te mai scuza pentru ceea ce altora nu le place la tine, ‘aici sunt multe excepti’ ‘Cind spargi una dintre ele Si iti ceri iertare Efectul va atit de puternic Inca vei fi mult mai respectat.
13. Citeste tot timpul ‘invata’ In timpul liber gandeste-te ce sa mai citesti
14. Nu cauta Aprobare
15. Nu aproba doar pentru a primi aprobare inapoi
16. Nu da statutul tau pentru aprobare ‘nu mai spune ca iti este dor ‘ OMORI ATRACTIA
17. Incojoarate cu oameni de success ‘cautat genii pe internet si in realitate’
18. Cunoasteti scopul si calea in viata si stai pe ea
19. Concentreazate pe baza abilitatilor tale si jocul tainic Iar tehnicile se vor rezolva singure ‘invata principile’
20. Spune ce ai invatat IMEDIAT cuiva apropiat. ASTA TE FACE SA INTELEGI MAI BINE CEEA CE AI INVATAT
21. NICIODATA nu te scheuna, plinge critica, condamna ‘ cind faci asta TE CRITICI PE TINE INSUTI ci nu de ceea ce se intimpla in afara ta’
22. Dedecteazati demoni pentru ai controla In loc ca ei sa te controleze pe tine
23. Fi egoist pentru a deveni mai generos
24. Incojoarate cu modele ‘oameni’ de success IN Timp ce elimini pe cele defecte
25. Continua sa faci ceea ce merge Si oprestete sa faci ceea ce nu merge. ‘noteazati pe hartie tot ce ai invatat si ce merge’
26. Mentineti compozitul ‘oameni bazati’ cind toti se enerveza tu fi mai CALM ‘Cind iti pierzi calmul Asta e semnul ca mai trebuie sa muncesti la interiorul tau’
27. Dovedesteti singur TOT TIMPUL ca poti sa treci LINISTIT peste respingere‘Nu spun fi respins sau traieste cu respingerile’ ci doar Dovedesteti ca poti trece LINISTIT peste respingere. ‘respingerile nu iti afecteaza viata’
28. Invata sa ‘sacrifici’ recompense de termen scurt Pe succesul de termen-lung
29. Invata Ca INTODEAUNA sa te bucuri de tine Ne contind ce se intimpla in jurul tau.‘tu esti responsabil pentru generarea experiientelor tale din realitate’
30. Valoreazate pe tine si timpul tau Mai mult decit orice femeie ‘nu tolera nici un fel de dis-respect pentru tine sau timpul tau’
31. Dezvoltati al 6’lea Simnt. Constant fi atent la ceea ce se intimpla in jurul si corpul tau,
32. Invata sa-ti controlezi emotile ‘emotile sunt miracole Ne dau abilitati insa sunt si cele mai dependente droguri
33. Fi incredibil de cinstit, authentic si sincer Cind e timpul sa fi direct ‘cu cit esti mai cinstit, authentic, sincer Cu atit vei capata mai mult respect
34. continua sa evoluezi pentru a fi fericit
35. Efortul constant Creaza NOROC
36. Fii TU exact cum ti-ai dori ca restul sa fie