| anonim_4396 a întrebat:

Cum putem trece mai ușor peste o relație eșuată? Deși observ faptul că el nu a fost demn sa fie intr-o relație cu mine, tot la el mă gândesc.

Răspuns Câştigător
| Freya1 a răspuns:

Păi după ce te îndrăgostește e greu sa te desprinzi de omul ala, dar daca relația nu a fost de lunga durata va trece.

Încerci să te desprinzi de orce iti aminteste de el, sa iti ocupi timpul cu ceva, sa iti găsești pasiuni, sa iesi cu prieteni si treptat vei scapa.

7 răspunsuri:
| cristi202 a răspuns:

Mintea observa, inima "gindeste", daca e sa te parafrazez. Cind inima va gindi ce inima observa, problema va fi rezolvata.
Da-i inimii de lucru, pune-o sa gindeasca la altceva, si in timp va trece peste totul, va uita. Fa doar ceva ce iti place, ceva care sa iti atraga inima.

| cristi202 a răspuns:

A, si te poate ajuta un gind: undeva cindva vei da peste cineva care chiar va fi demn de dragostea ta.

| LoveSleep a răspuns:

Nu mai trece peste ea, nu are rost sa iti gasesti alt fraier.
Credinciosii zic ca in curand va fi a doua venire a lui Hristos. Poate e el demn de tine.

| SilentRain a răspuns:

Nu dramatiza, stai realist
Ocupați timpul cu ceva

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Ajungând oameni deja împliniți, adică îndrăgostindu-ne de Dumnezeu. happy

| Florin9Florin9 a răspuns:

Ne umplem timpul cu altceva, citit, seriale, ieșit cu prietenii etc.

| Green66 a răspuns:

Chiar tu ai spus că nu era demn, dacă asta gândești nu ar mai trebui să te gândești la ce a fost, lasă trecutul și trăiește în prezent.