| marinaiuliana a întrebat:

Sunt cu moralul la pamant, prietenul meu s- a despartit de mine. aveam o relatie de 1 an jumatate.cum sa pot trece mai usor peste? ma gandesc intruna la el...

5 răspunsuri:
| mihaelaa18 a răspuns:

Off,te inteleg ca iti este greu dar indiferent de asta trebuie sa acepti acestu lucru oricat de mult au dureasad.
Inteleg cum te simti, o relatie de 1 an este totusi destul de mult, nu este o luna...doua este un an si este normal sa iti fie greu,pentru ca te-ai obisnuit cu el,stiai ca era mereu langa tine,te facea sa razi,pentru ca aveti amintiri si momente frumoase petrecute impreuna si acum nu a mai ramas nimcsad,este greusad.
Ar trebui sa nu te mai gandesti la el pentru ca iti vei face si mai mult rau,cand vezi ca incepi sa te gandesti la el gaseste o ocupatie care sa iti ocupe timpul,sterge tot ce tine legat de el,pentru ca daca vei pastra poze,numarul,id etc te vei distruge si mai mult si nu o sa poti trece niciodata peste asta.
Fii increzatoare,nu te descuraja daca nu vei reusi sa treci imediat, vei trece in timp, trebuie sa ai si tu putina vointa ca sa reusesti sa treci peste si ai sa vezi ca daca vei avea vointa usor usor ai sa poti trece peste aceasta durere si sa o iei de la capat.
Bafta si sa ai grija de tinehappy

| AlinaaAli a răspuns:

E greu,stiu,insa toate trec cu timpul!
Trebuie sa te obisnuiesti cu ideea ca nu a fost sa fie si gata,o sa vina altul,poate ca el nu era pentru tine,poate ca cineva de acolo de sus vrea pe altcineva pentru tine!
incearca sa nu mai frecventezi locurile in care erai cu el,sa nu mai vb despre el,incearca sa iesi cat mai mult cu prietenele tale,sa te distrezi,fara sa te mai gandesti la el!
nu esti prima care trece printr-o despartire si trebuie sa intelegi ca o despartire nu te omoara,din contra,iti da putere si te ajuta sa iti alegi mai cu grija urmatorul partener!
distreaza-te,ca esti tanara,ai o viata inainte,poate ca o sa mai suferi mai incolo,dar asa patim toate fetele la o anumita varsta,odata si odata toate plangem dupa cineva fara de care credem noi ca nu putem trai,dar dupa o luna, ne treceoh go on
asa ca, fa-te frumoasa si iesi cu fetele afara, poate reusesti sa agati cevatongue

| harciog a răspuns:

Psihologic ar merge daca nu ai fi afectata de abstinenta.

| XXXloveXXXx a răspuns:

Gaste-ti un alt prieten care sa te iubeasca si sa il iubesti, sa te merite, sa te aprecieze pentru ceea ce esti.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Timpul vindeca sufletul.Mult noroc.