| Ildiz a întrebat:

Cum sa maresc masa musculara acasa fara sa merg la sala? alimente si exercitii...dar mai exct care? ( fund, picioare de preferat) am 45 de kg la 1, 61 inaltime straight face

5 răspunsuri:
| Piinkyy a răspuns:

Masa musculara se depune atunci cand depui efort,mai exact faci exercitii. Alimentele sunt sursa importanta in alimentatie de care nu trebuie sa neglijezi:mananca fructe,legume,carne rosie/alba, lactate... fara fast-fooduri, alimente obgate in proteine, vitamine, glucide si lipide. pentru fesieri: poti face cate 15 repetari a cata 4 serii de geno-flexiuni, extensii pe un picior(stai precum "catelul" )ridici pe rand cate un picior si faci cate 10 repetari pe fiecare apoi il tii in aer timp de 10 secunde, sarituri ca mingea 30 de repetari -4 serii, mers fandat.
picioare? hmm la ce te referi...gamba posteriori, inferiori cred ca la tot iti pot spune ca alergarea este cea mai buna pentru picioare, urca scarile prin parc.
La inaltimea ta ti-ar trebui in jur de 50 de kg eu zic sa te alimentezi cum trebuie si sa nu iti lipseasca proteinele de care ai nevoie!

| Assu53 a răspuns:

Apucate de alergatwinking crede-ma funcioneaza happy spun din propriami experientawinking dar sa alergi distante mari la viteza constanta si timp mult, cam o ora 2 pe zi happy

| Simina_Julestean_1996 a răspuns:

Cati ani ai?
papa multe fructe legume si mai putine dulciuri asta daca manaaci multe

fa in fiecare dimineata ceva exercitii poti merge afara sa alergi cu bicicleta role etc

| Ildiz explică (pentru Simina_Julestean_1996):

17 ani am..doar ca nu prea mananc dulciuri oricum..problema e ca orice as manca tot nu ma ingras sau ceva laughing si nu stiu ce sa fac, sunt disperata

| Cosmin86 a răspuns (pentru Simina_Julestean_1996):

Cu ce te ajuta fructele si legumele sa pui muschi?

alimente pentru masa musculara = carne, peste, branza, oua, lactate