| aDEeLAa a întrebat:

Cum sa-mi conving iubitul sa nu se mai drogheze? :/

12 răspunsuri:
| mgtow a răspuns:

Internandul la centrul de drogadisti.

| aDEeLAa explică (pentru mgtow):

Pai fara voia lui nu pot.

| darrio2007 a răspuns:

Daca tot nu vrea sa se lase de ele, lasa-l tu pe el.Nu are rost sa iti strici viata langa un drogat.

| aDEeLAa explică (pentru darrio2007):

Nu pot sa-l las asa... trebuie sa-l ajut cumva...

| darrio2007 a răspuns (pentru aDEeLAa):

Parinti are? Poate il conving ei sa mearga la dezintoxicare.

| aDEeLAa explică (pentru darrio2007):

Nici o sansa. Parintii lui nu au nici un cuvant in fata lui.

| darrio2007 a răspuns (pentru aDEeLAa):

Atunci ramai doar tu.Dar, din cate vad, cred ca nici tu nu ai sanse de izbanda cu el.Doar prin convingere.Sa vrea el.

| Th3AbSinTh3 a răspuns:

Depinde si de ce ia
daca e de exemplu pe heroina sau LSD e ca si dus daca nu e internat
incearca sa ai o discutie mai serioasa cu el cand nu e sub influenta drogului si nu e nervos

| aDEeLAa explică (pentru Th3AbSinTh3):

Pai si ce sa-i mai spun... a zis ca nu vrea sa se lase si punct, ca pentru el a devenit o necesitate si bla bla bla

| Th3AbSinTh3 a răspuns (pentru aDEeLAa):

Chiar nu stiu, cere ajutor unui medic

| aDEeLAa explică (pentru Th3AbSinTh3):

Fara acordul lui, nu prea merge..de psiholog nu vrea sa auda...

| AtateaConditii a răspuns:

Spune-i ca ii dai papucii sau il dai la politie, da ca foloseste droguri ilegale sau exista si legale?