| Sefo a întrebat:

Cum se scrie un nume in coreeana?

3 răspunsuri:
| mgtow a răspuns:

Cauti literele din coreana si sub ele vin literele noastre apoi iti faci numele si vei afla.

| SturmirCloudKeeper a răspuns:

Cu pixul, cu stiloul sau cu orice alta unealta de scris.

| Adixuuu a răspuns:

Coreeana nu e foarte simplu.Ei au alfabetul lor, alfabetul hangul.De exemplu la ei m este asa ㅁ, n se scrie asa ㄴ, h asa ㅎ si tot asa.Ei au niste reguli stricte de scriere.Cuvintele se despart in silabe, si se scriu in blocuri.Intodeauna se incepe cu o consoana, iar daca cuvantul incepe cu o vocala, cand se scrie se foloseste o consoana muta.
blocurile arata cam asa
1 2 intodeauna 1 este o consoana, iar 2
3 4 este o vocala.
Este complicat nu poti invata asa usor o limba mai ales care are si alt alfabet