| BeyondTheDarkSun a întrebat:

Cum va descurcati,voi,astia de la bloc, cu vecinii manelisti?

Răspuns Câştigător
ardnaxur1961
| ardnaxur1961 a răspuns:

Mai bine nu intreba! Uneori, cand ma scot rau de tot din minti (si am unii chiar perete in perete), bag un Concert Brandemburgic de Bach, sau Carmina Burana, la maxim si, cam in 5-6 secunde, inceteaza ragetele de alaturi.
De cand cu vecinii astia, am constatat ca toti manelistii rag de parca le-ar taia cineva ce au mai scump. Si se tanguiesc asa de rau, incat, uneori, mai ca-mi vine sa chem Salvarea. Sau hingherii; sa le curme suferinta.

14 răspunsuri:
| thegatekeeper a răspuns:

Din fericire, nu prea am vecini manelisti, iar cei care sunt nu polueaza fonic atat de mult. Insa cand se intampla, acopar "muzica" lor cu niste metal, de obicei la casti.

| xXdoareuXx a răspuns:

laughinglaughing in blocul meu nu am asa specimene. majoritatea sunt de la 60 de ani in sus care ma omoara cu populara laughing...Cativa care stau in blocul din fata mea asculta manele si cateodata sdau la maxim.dar al dracul pun si eu o melodie care imi place si dau mai incet sau uneori ma enervez si tip pe geam sa dea mai incet laughing

| LolaLollita a răspuns:

Ma consider norocoasa pentru faptul ca nu am astfel de vecini.

| KristalPop a răspuns:

Când stăteam eu la bloc (adică acum 4 ani) n-am auzit deloc manele-n bloc.
Fiindcă oleacă dacă dădeai muzica mai tare chemau băbăciunile poliţia, nu-ţi permiteai să dai muzica încât să urle boxele.
Plus că era un bloc de oameni mai în vârstă.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Chemam extraterestrii sa-i exorcizeze. intotdeauna s-au transformat in babe cucernice dupa acest tratament.

Răspuns utilizator avertizat
| adinaiuliana a răspuns:

Ce noroc ca eu nu am vecini care asculta manele.

| dutzaaa12 a răspuns:

Cum? pai in blocul meu sunt decat vreo 2.ma descurc sa suport. ziua muzica mea la maximum(asa nu le mai aud asa zisa lor muzica)si noaptea dorm bustean, cand imi este somn, imi este somn.acum e greu de suportat....revelion,party,manele la greu.Help me!

| BeyondTheDarkSun explică (pentru dutzaaa12):

I can't help you, i'm doomed as well.

| dutzaaa12 a răspuns (pentru BeyondTheDarkSun):

laughingspeak english? hmmm...

| dutzaaa12 a răspuns:

How old are u? cea mai complicata intrebare in eng.tongue

| BeyondTheDarkSun explică (pentru dutzaaa12):

I don't know.Do you know? I must keep my confidentiality clearly under this nickname.I don't even know if i said it well.

| dutzaaa12 a răspuns (pentru BeyondTheDarkSun):

Google translatelaughingnu vorbesc f bine engleza;;; am 11 anibig grin

| charna a răspuns:

Cum s-a simtit Antonescu cind a vrut sa-i puna in barci de carton pe Marea Neagra.
pacat ca a fost linsat.
poate era o adevarata Romanie