| Telu_Verdes_1977 a întrebat:

Daca am decat 4 clase stiu sa citesc, sa scriu e vreo problema? vreau din tot sufletul sa fac scoala de soferi pentru ATV si B-ul, va rog din suflet sa ma sfatuiti ce sa fac si cum, multumesc anticipat, sanatate maxima si tot ce va doriti

13 răspunsuri:
suntserios
| suntserios a răspuns:

Ai nevoie sa fi absolvit macar 8 clase

suntserios
| suntserios a răspuns:

Oi fi eu prost, dar prostia nu e pedepsita prin lege cum ar fi falsul in acte, dare de mita si conducerea unui vehicul fara permis adecvat categorii respective.

| drogh a răspuns:

Nu e posibil...

| motan444 a răspuns:

Din pacate fara 8 clase nu poti da de carnet cat B iar de anul acesta am inteles ca se trce la 10 clase

| HaHaGirl a răspuns:

Asaa este cum zice motanu' de mai sus, nu ai cum sa iei carnetul fara 8 clase, eu am dat de carnet la 17 ani si l-am primit tot la 17, dar asta pentru ca tata s-a ocupat de asta, si am fost pusa sa dovedesc ca am cel putin 8 clase eu fiind la liceu in clasa a 12 a, daca nu poti dovedi ca ai cele 8 clase nu poti da de permis, poti continua scoala, NICIODATA NU E PREA TARZIU PENTRU A INVATA!

| suntserios a răspuns (pentru HaHaGirl):

Si e lauzi ca taica tu a facut o infractiune pe net, ba mai mult ca detii un carnet de conducere luat pe spaga si pile? bravo. sper sa nu te urci in viata ta la volan

| HaHaGirl a răspuns (pentru suntserios):

Nu e luat pe spaga, dragul meu, am dat si eu examenul la fel ca ceilalti doar ca l-am obtinut cu 3 luni inainte de majorat, si conduc de 3 ani si ceva, si nu am condus numai in Romania, oricum pe ala l-am schimbat, odata ce-ti schimbi cetatenia schmbi si actele, decat ca tine cu 4 clase si sa nu pot sa-l iau niciodata mai bine ca mine, desteptule, se vede ca ai numai 4 clase, mai da pe la scoala ca ai nevoie de cel putin 8 ani de limba romana.

| suntserios a răspuns (pentru HaHaGirl):

Deci confirm inca odata ca ai luat permisul ilegal.

| suntserios a răspuns (pentru HaHaGirl):

Aaa, stai ca acum am vazut ca scrii inventii. prin alte intrebari ai abia 19 ani, cum dracu de conduci de 3 ani?

Stai linistita, mai ai nevoie de vreo 5-6 ani de facultate sa ajungi la studiile mele.

| HaHaGirl a răspuns (pentru suntserios):

laughing am 20 de ani desteptule 17+2 egal 19 eu conduc de 3 ANI, am mers in America cu masina n-am avut nicio problema am mers in Anglia la fel in Germania, poti sa crezi ce vrei, daca ne punem la un test de inteligenta ama2 te fac zob, gandeste-te ca am la activ cele 8 clase pe care tu nu le ai laughing + liceu +bac luat cu 9, 58 +o facultate pe care o voi termina si o sa mai fac una mai exact UNATC facultate de actorie/regie film si o sa fac ASE, in niciun caz in Romania

| suntserios a răspuns (pentru HaHaGirl):

Serios? vrei sa ne batem in cine a facut mai multa scoala? stai tu linistita am terminat si facultatea, chiar si masterul... si chiar nu ma intereseaza cu cat ai luat tu bacul. Deci, ramane concluzia ca ai luat permisul ilegal da?

| catavn a răspuns:

POTI DA DE PERMIS!
Daca stii sa scrii si sa citesti poti da de permis fara nici-o problema, la dosarul de scolarizare nu trebuie act de studii.
Te duci la orele de pregatire > iesirea din scoala > Conducere > sala > si traseul.
Astia fara scoala generala intreaga cumva sunt scutiti de taxe si impozite fata de astia cu facultati? Sau nu stiu eu?! Fiecare a avut o problema ( saracie, sanatate, strainatate etc.) si nu a mai putut continua studiile. Sanatate si succes @Telu_Verdes_1977.

| dnstefan a răspuns:

Colegiul tehnic mihai bravu din Bucuresti face inscrieri pentru,, a doua sansa,, te rminare 8 clase! face inscrieri si pentru liceu seral si sc. Profesionale! gratuit.tel.inf.0721742337