| Tyuop34 a întrebat:

Daca am o caseta video, merge sa copiez pe PC ce e pe ea sau trebuie sa ma duc la un centru sa mi-o copieze?

4 răspunsuri:
DoarBogdan
| DoarBogdan a răspuns:

Nu merge, trebuie sa ai un echipament special.

| Tyuop34 explică (pentru DoarBogdan):

Si cat costa sa o copiez la un centru?

| DoarBogdan a răspuns (pentru Tyuop34):

Cred ca putin, 10-50 RON.

| Mosotti a răspuns:

Merge sa copiezi pe ea daca iti cumperi de undeva placa de captura, deci sa bagi mufele RCA in ala de la video si dispozitivul in USB de la calc, vine cu soft pentru asta, si tragi.
Daca video are doar mufa scart, trebuie un cablu care in partea cealalta sa ai un adaptor de la scart la RCA-uri.
RCA sunt mufele alea rosu si alb pentru sunet, si galben pentru video.

Uite exemplu:

https://www.emag.ro/......DNJKHYBBM/