| user5493 a întrebat:

Daca am promis cuiva ca merg la niste cursuri,m-am si inscris pe lista mai demult, acum neavand dorinta de a merge la acele cursuri si nici n-am anuntat ca nu voi merge.Cum ar trebui sa ma scuz la aceea persoana sa nu se supere? ma va crede neserios?

3 răspunsuri:
| m1dn1gh7 a răspuns:

Trebuia sa-i spui de la inceput, acum vei fi catalogat drept mincinos. Daca nu e prea tarziu, du-te si spune ca nu ti-a placut.

| missfatadelatara a răspuns:

Normal ca te crede neserios.

Dar ii explici tu frumos ca doar ești copil mare acum și pot sa inventezi o scuza nu una penibila ca atunci strici totul și nici TPU nu te mai ajuta... înțelegi.

Explici și tu acolo ca doar știi sa vorbești și sa asociației ca nu mai ești interesat sonde ce da poate spui ca nu-ți plac ca atunci faci impresie proasta da poți spune ca vrei sa te axezi pe școală și poate ăia or înțelege ca o fost și ei elevi doar... dacă o făcut nițeluș de școală.

| Raniaa a răspuns:

Niciodata sa nu faci o promisiune, daca nu esti in stare sa o respecti. Spune adevarul, nu cauta scuze.