| Kolo995 a întrebat:

Daca apelezi o persoana si iti intra direct ocupat inseamna ca am primit block sau nu are semnal?

Răspuns Câştigător
| anamariarot a răspuns:

Da, e posibil sa fii blocat si la fel de probabil e ca persoana respectiva sa fi fost sunata de cineva/sa fi sunat pe cineva in acel timp sau sa fi vorbit atunci la telefon si sa nu aiba activata optiunea "apel in asteptare". Cand nu are semnal, telefonul e ca si inchis si iti raspunde robotul ala "abonatul pe care l-ati apelat nu este momentan disponibil" sau ce o zice

| Kolo995 explică (pentru anamariarot):

Dar oare daca are telefonul inchis si mi-a dat block ar mai intra sa imi zica ca nu este in aria de acoperire?

| anamariarot a răspuns (pentru Kolo995):

Pff...chiar nu stiu. Suna la relatii cu clientii sa te lamureasca un operator, ca sigur stie mai bine

3 răspunsuri:
| T0T a răspuns:

E posibil amândouă. Nu cred că nu are niciodată semnal deci încerci mai târziu și îți vei da seama.