| Jυsтℓσяγ a întrebat:

Daca ar fi nevoie sa alegeti intre parintii, copilul dvs. si partenerul de rel. pe cine ati alege?
Hai sa dam si o situatie ca sa intelegeti mai bine: sa spunem ca acestia (`familia`) sunt luati ostatici de catre niste teroristi ce v-au invadat caminul.Acum, dvs. fiind liber puteti negocia pentru viata unei pers. ori chiar 2. Aveti de ales intre viata parintilor (a mamei si al tatalui), a micutului si al partenerului de viata.Pe cine alegeti stiind ca restul pe care ii veti lasa in urma vor fi impuscati numai decat?
Viata acestor persoane, dragi voua, sunt in mainile dvs., cui ii veti da aceasta sansa la viata (la ziua de maine)?

Răspuns Câştigător
| RIze1KDE1LuNA a răspuns:

Copilul! De ce? pentru ca el e parte si din partenera mea si poate mosteneste si din parintii mei. In+ parinti si-au trait viata au vazut cum creste copilul lor ct si nepotul lor.Si eu vreau cel putin acelasi lucru.Copii se mai fac? Da dar niciodata la fel.Cu copilul iau o dat si o parte din sufletul partenerei si o parte din sufletul parintilor mei.Cum sa las in urma motivul pentru care eu traiesc? Crezi ca parintii sau partenera ar fi dezamagiti de alegerea mea?

17 răspunsuri:
| mgtow a răspuns:

O iau pe mama, copilul in viitor poate sa fie un ciurli burli ca nu mai inteleg educatia pe care o dam in ziua de azi, gagica nu am incredere in ea si de tatal meu imi pare rau dar asta e.

| мιнαɛℓα36 a răspuns:

Aleg viata copilului meu si a mamei mele happy

| mona a răspuns:

Aleg copilul

| Jυsтℓσяγ explică (pentru mona):

De ce?

| mona a răspuns (pentru Jυsтℓσяγ):

Pentru e copil si are un viitor in fata

| anss23 a răspuns:

Pai mai intai i-as intreba daca se poate sa ma ia pe mine ostatica si sa elibereze in schimb 3 oameni, caz in care i-as salva pe mama mea, copilul meu si partenerul meu, ca sa aiba totusi cine sa creasca copilul.laughing

| KodrutZ a răspuns:

Nu e nici o dilema, alegi partenerul.

| Jυsтℓσяγ explică (pentru KodrutZ):

Parteneri mai poti avea o gramada.
Nu sunt cu nimic mai speciali, ba de fapt sunt chiar mult mai putini importanti decat parintii ori copiii.

| KodrutZ a răspuns (pentru Jυsтℓσяγ):

Am raspuns din postura de om casatorit cu copil. Daca nu se poate alege si perechea + copilul, iei doar perechea si mai faci un copil. Parintii... mai bine mai devreme decit sa sufere mai tirziu din alte motive, cum mor multi altii dupa ani si ani de singuratate si boli.

| Jυsтℓσяγ explică (pentru KodrutZ):

"si mai faci un copil"
Vai vai...cata 'iubire'!
Si deci ai alege sa-ti lasi copilasul sa moara in chinuri in mainile unor straini barbari pe sistemul : "mai dau putin din fund, gata am facut alt copil hi hi hi." + ca fuste mai sunt destule-n lume.
Ce gandire puteti avea uni...

| KodrutZ a răspuns (pentru Jυsтℓσяγ):

Decit un copil fara mama, mai bine mama care poate sa mai aiba un copil. Era vorba de impuscat, nu murit in chinuri. Cum era formulat in intrebare o persoana sau chiar doua, iau frumos mama si copilul, dupa care ma bucur de incomensurabila mostenire pe care mi-o lasa ai mei... happy

| Jυsтℓσяγ explică (pentru KodrutZ):

laughing La ultima parte ai fost chiar tare.
Daca eram in locul tau nu mai asteptam 1000 de ani cu mainile-n san pentru mostenirea aia sa vina odata...treceam direct la actiune! If you know what i mean... devil

| KodrutZ a răspuns (pentru Jυsтℓσяγ):

Hehe, evident ca glumeam. As mosteni 2 apartamente si o masina, plus ceva conturi si bijuterii, nimic iesit din comun, dar cum am casa mea, masina nu ma intereseaza... prefer sa mai am parinti, decit mostenire. happy

| dianaandra1467 a răspuns:

Partener - o să mai am mulți
Copii - pot să mai fac
Părinți - nu mai pot să am alții niciodată.

Aș alege ori părinții, ori un părinte și copilul... dar copii pot să mai fac, dar mă rog.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Probabil voi fi înjurat, dar aleg fără nicio reţinere, remuşcare sau regret, să salvez viaţa părinţilor. Deocamdată nu-mi propun să am vreodată un copil, deci probabil că nu aş fi pus în situaţia de a alege din trei variante.

| raducebotari a răspuns:

Desigur ca voi alege copilul.

| Yeu_Ady_1994 a răspuns:

Intr-o situatie ca asta asa grava, ar trebui salvat copilul ori parinti, dar acum vorbind la modul cel mai serios, eu cred ca copilul ar trebui salvat ca el are toate viata inainte si parinti nu prea...
oricum e complicata rau o situatie d-asta, ai grija