| Me,myself & I a întrebat:

Daca ar fi sa-mi platesc eu cartea de munca pentru salariul minim pe economie pentru a beneficia de banii de la stat pentru nasterea unui copil cat m-ar ajunge sa platesc lunar? multumesc

1 răspuns:
| DoarImpreuna a răspuns:

Nu cred ca e posibila varianta asta. Poti plati tu cartea de munca pentru a beneficia candva de pensii ar insemna cam 220 ron pe luna dar indemnizatie de cresterea copilului nu cred ca ai sa vazi in conditiile astea.

O varianta ar fi sa rogi pe cineva sa iti tina cartea si atunci tu platesti tot ce da el la stat pentru tine. Asta inseamna ca la salariul minim pe economie in comert de exemplu 670 ron. Ai de dat Contributii angajat in suma de 160 ron si contributii angajator in suma de 194 ron.

Succes