NOname
| NOname a întrebat:

Dacă ar fi să scrieţi vouă de acum 5-10 ani, ce sfat(uri) v-aţi da?
Pentru inspiraţie:
http://youtu.be/_4jgUcxMezM
http://bit.ly/Q9a889
Dear me, be wild, happy and free.

47 răspunsuri:
caramela
| caramela a răspuns:

Buna NOnamehappy
eu am avut si am mers mereu pe un principiu...
Sa nu ma dau ceia ce nu pot fi!
ASTAZI ACEST PRINCIPIU A FOST INSUFLAT COPIILOR MEI!
din fericire mi-au ascultat acest principiu si sunt mandra de ingerasii mei.
O frumoasa zi sa aihappy

| blueangel99 a răspuns:

Dear me,
Bucura-te de copilarie, ca nu o sa o ai pentru totdeauna.

| IMC90 a răspuns:

Sa n-ai incredere in femei si-n franele de Dacie rolling on the floor

| DenisaAbdn a răspuns:

Celei de acum 5 ani i-as fi spus doar atat: " Vei face greseli, vei rade, vei plange, vei suferi, te vei bucura.Insa,sa nu te intorci niciodata din drum pentru nimeni si pentru nimic, chiar daca la un moment dat exista sansa de a-l recapata, nu va mai avea aceeasi valoare. Sa nu traiesti din amintiri, sa nu ramai cantonata in trecut. Stiu ca vei ierta, fara sa tii seama daca se merita sau nu, cat a gresit sau daca va mai gresi. Vei ierta pentru ca asa simti. Si nu.Nu e bine sa ierti. Nu pe oricine si nu oricand. Nu e bine sa speri in oameni, in schimbare sau in vorbe goale.Sa nu ai asteptari nerealiste, pentru ca la sfarsit ramane dezamagirea. La sfarsit ramai doar tu…
Investeste intelept doar in tine, in evolutia ta ca persoana, nu iti pierde timpul decat cu lucrurile care conteaza cu adevarat.
http://www.youtube.com/watch?v=xsHew3pmYYw "

| NOname explică (pentru DenisaAbdn):

Cât de oportun este clipul tău și pentru următoarea mea întrebare...
http://www.tpu.ro/stiinta-si-filosofie/cat-e-un-acum/

| DenisaAbdn a răspuns (pentru NOname):

Ai dreptate, il voi posta si acolo.

| RoseQueen a răspuns:

Poate ca eu de acum 5-10 ani nu are experienta sau cunostiintele mele de acum, dar, cu siguranta are inima.
Daca as putea sa ma intalnesc cu mine din trecut mi-as spune sa nu renunt, sa suport, sa am incredere in propriile forte si sa incerc sa devin cat mai buna cu putinta.
As vrea sa-mi spun sa fiu eu insami, pentru ca este cel mai bine.

| eliaclodia a răspuns:

Eu mi-as scrie mie de acum cel putin 13 ani. In ultimul timp nu as avea ce sa imi spun, peste ce mi-am spus.

| eliaclodia a răspuns:

A, ba da, am gasit ca mi-as spune ceva peste ce mi-am spus deja si in urma cu 5, 6 ani. Vezi, cauta si impiedica sa faca copilul pneumonie. Ai avut dreptate, intuitia ca la gradinita nu e bine, dar nu te-ai uitat la factorii care au declansat-o, doar ti-ai imaginat, ia o bona sau mai asteapta un an sa invete sa vorbeasca bine, sa stie cand a transpirat, cand e cald, cand e frig, sa nu se teama de necunoscuti...

| SameMistake a răspuns:

" Nu te complace... fă ceea ce vrei. Vei avea regrete dacă îţi urmezi inima pentru că vei fi considerată aeriană şi puerilă, dar vei avea regrete şi mai mari dacă nu îţi vei urma inima, pentru că vei rămâne cu întrebarea "ce-ar fi fost daca"...
Ştii ceva. în final, oricum îţi vei da seama că viaţa e prea scurtă ca să îi asculţi pe ceilalţi, deci fă ce-ţi doreşti tu. Acţionează exact aşa cum crezi tu.
PS: Bazează-te în continuare pe intuiţie, că e bună.
PS 2: Vei mai întâlni şi alţi bărbaţi, la fel de "minunati".
Cu drag, viitoarea tu. Nu mă căuta mai repede decât trebuie, o sa vin singură."

| NOname explică (pentru SameMistake):

Și eu-l tău mi se potrivește ca o mănușă. Ciao, eu-le.

| cooldreams a răspuns:

12+18+15=45 nu 55, ca asa am scris la evaluarea nationala.

| NOname explică (pentru cooldreams):

Haha. Poţi să-ţi trimiţi şi numărul câştigător la loto.

| cuvant a răspuns:

Buna N0name
Mi-au placut lucrurile care le-ai postat si daca ar fi sa ma intalnesc cu mine cand aveam cu 10 ani mai putin cred ca as fi fericit sa-l pot felicita pe adolescentul de atunci ca a ascultat educatia ce a primit-o. Ca sa fiu sincer imi e greu sa ma decid ce as putea schimba de atunci. Imi place totul ce am facut, ce am incercat si ce m-au creat pana acum.
Clar ca nu stiu ce voi zice peste alti 10 ani happy dar sper sa fiu tot la fel de fericit

| Mădă0611 a răspuns:

"Draga Mădă, 2 cercei ajung, 1 in fiecare ureche laughing) rolling on the floor (am multe gauri, dar acum nu mai port deloc), si vezi ca filologia (teologia) e naşpaaaaa, totusi, sa mergi acolo ca sa ajungi cum sunt eu. A, inca ceva, ai mare grija de piele, te rog din sufletelul meu pur si inocent. big grin" laughing

| PedoBarbie a răspuns:

Bună, dragă NOname!
Mie de acum 5-10 ani mi-aş spune să nu fac sex niciodată. Încă nu am făcut nici acum.
Pe curând!

| NOname explică (pentru PedoBarbie):

Da, şi multe ai avea de câştigat...
De unde ştii că nu l-ai face, doar ca să-ţi faci în ciudă, într-un moment de rebeliune pe la 12-13 ani? De ce să repari ceva ce nu e stricat?

| PedoBarbie a răspuns (pentru NOname):

Rostul sexului nu îl înţeleg şi nu cred că am să îl înţeleg. Au fost momente în care mi-am zis: ''Gata! Azi fac sex. Găsesc un băiat sau o fată şi mă pun pe treabă.'' Dar nu s-a întâmplat.

| NOname explică (pentru PedoBarbie):

Dacă pentru tine sexul e o ambiţie sau o joacă...

Aşteaptă să ai o relaţie sănătoasă, să întâlneşti persoana potrivită, să vezi cum e să iubeşti şi să fii iubită...şi după aia poţi să te gândeşti şi la sex. Nu e niciun concurs, Diana.
Sănătate!

| PedoBarbie a răspuns (pentru NOname):

Eu mă iubesc pe mine, pe părinţii şi prietenii mei, dar nu ai cum să faci sex şi să spui că ai făcut pentru îl/o iubeşti. Ai făcut-o pentru că vuiau hormonii în tine.

| NOname explică (pentru PedoBarbie):

Se pare că percepem sexul foarte diferit...

| PedoBarbie a răspuns (pentru NOname):

Şi cât de diferit...

| Duucu a răspuns:

Draga Eu,
Lasa naiba cainele ala deoparte,ca deja ai unul, si nu iti mai fa multi prieteni, ca tot te vor lasa oh go on
P.S.: Daca vei vedea ce mic si lung, cu tutun in el, sa nu pui mana... ca iti strici viitorul.

| NOname explică (pentru Duucu):

Şi dacă eu-l tău îşi va lua o pisică, se va muta în munţi şi se va apuca de tras pe nas şi băutură? Ăăă?! Ce te faci atunci?

| Vans a răspuns:

Mă uit în urmă şi îmi dau seama că eram o retardată.Mi-aş fi spus :
"Citeşte şi tu o carte!"

| Anonima264 a răspuns:

Buna!
Unul dintre sfaturile pe care mi leas da ar fi sa am grija in cine ma incred.
O zi buna!

| Vix999 a răspuns:

"Sa nu-ti fie frica de schimbari, sa ai curaj sa spui "adio", sa ai incredere si rabdare mai multa cu oamenii din jurul tau, sa nu iti fie frica sa iubesti.o sa suferi dar o sa inveti atatea lucruri necesare care te vor schimba in femeia care astazi iti scrie aceste randuri.Sa nu renunti niciodata la visurile tale, chiar daca lumea spune nu. Sa ai acelasi curaj nebun ca si pana acum. Sa te uiti in oglinda in fiecare dimineata si sa te reindragostesti de tine si de viata."

Nu as vrea sa imi dau sfaturi care sa imi schimbe viata. Nu vreau sa schimb trecutul pentru ca datorita lui si a greselilor si experientelor trecute, acum sunt EU.

| NOname explică (pentru Vix999):

N-ai vrea să fii eu-l meu?

| Vix999 a răspuns (pentru NOname):

batting eyelashes Incantata chiar big grin Atata ca s-ar putea sa iti cant in creieri (imi place sa cant). Dar daca esti ok cu asta, batem palma happy

| NOname explică (pentru Vix999):

O! Cu atât mai bine... Parcă ai fost făcută la comandă.
Batem, cum să nu?

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Ar suna cam asa :
Ba asta, nu te mai lua dupa ce zice lumea despre blonde!
Mon cher, mon amour, je vous laisse dans un océan de requins où tout le monde déteste blonde naturelle. N'est pas important ce que les gens pensent, il est important que je vous aime et vous apprécierez, adieu, mais restent avec vous!
le votre Harababuricibatting eyelashesbatting eyelashesbatting eyelashes

| wforweirdo a răspuns:

Nu mi-aş da niciun sfat, pentru că nu regret nimic din ce-am făcut, şi n-aş schimba nimic. Bine, poate doar faptul că mi-am stricat vederea.

| NOname explică (pentru wforweirdo):

"...nu regret nimic din ce-am făcut, şi n-aş schimba nimic."

Înseamnă oare asta că nu ai învăţat nimic din greşelile tale şi le-ai comite din nou sau că eşti perfectă?

Oricât de bună ar fi viaţa ta acum, nu crezi că ar fi putut fi îmbunătăţită? O singură alegere diferită poate schimba totul.

Anyway, ai putea să-ţi trimiţi şi o urare, o încurajare, formula vaccinului de X, leacului de Y, secretul succesului celor mai moderne tehnologii, reţete culinare, whatever.

| wforweirdo a răspuns (pentru NOname):

Nu,înseamnă că n-aş vrea să schimb aproape nimic din ce s-a întâmplat pentru că am învăţat din greşelile pe care le-am făcut, ştii?
Ugh, un mesaj: nu mai pierde nopţi aiurea pe net că-ţi strici vederea! laughing Cred că ăsta e singurul lucru pe care îl regret.

| AndyLavy a răspuns:

Nu as schimba prea multe, nu regret decat un singur lucru faptul ca nu am apreciat o anumita persoana, si asta ar fi singurul sfat sa ma port mai frumos si sa am grija de bunica mea. in rest, cred ca totul se intampla cu un scop si ceea ce am facut m-a adus aici, si nu pot spune ca regret.

| OskarRM a răspuns:

''Dragă Oskar, nu o băga în gură! Nuu, nu face asta, nuuu!''
Mă refer la ţigară, nu vă gândiţi la altceva.

| Almássy a răspuns:

Hm..atunci nu stiam sa citesc asa ca...

| stpu a răspuns:

Un sfat dat, ar insemna ca am invatat ceva, ca am trecut printr-o situatie care mi-a oferit o lectie de viata. Ceea ce e fals. Nu cred ca mi-as da vreun sfat. Probabil unul singur, dar e mult prea personal ca sa-l scriu pe site, si degeaba mi-as da acel sfat pentru ca n-as avea curajul sa-l "aplic".
Deci nici un sfat big grin Sunt perfect laughing)

| millyca a răspuns:

Ar fi sfaturi mai mult in ce priveste cariera, dar si altfel de sfaturi, despre care imi este un pic jena sa discut aici. Acum 10 ani aveam 18 ani. Ar fi interesant. M-as sfatui sa fiu concentrat mai mult pe lucruri care raman in timp, dar sa fiu constient si de care imi sunt limitele, pentru a putea trai fericit (in tara pe care mi-a dat-o Dumnezeu - vorba aia). Mai departe, sa traiesc sanatos si... fara jocuri video! big grin

| scrisoarededragoste a răspuns:

Dragă scrisoarededragoste,

Consider că mai devreme sau mai târziu trebuia să apar în viaţa ta,să mă aşez în mijlocul drumurilor pe cale le-ai urmat,să mă opun gândurilor tale şi să-ţi dau o palmă zdravănă peste obrazul stâng. De ce stângul? Pentru că numai să calci cu stângul ai ştiut şi niciodată nu ai întors şi celălalt obraz. De ce ai vrut să faci ca tine? Ştiai bine că vei greşi,de ce nu ai frânat la timp şi nu ai spus "STOP, mă opresc aici!" Ai continuat să alergi şi să zbori ca o pasăre liberă, de aceea te admir atât de mult. Ai reuşit să atingi limitele celor mai înalte gânduri ale tale şi ale imaginaţiei tale, ai reuşit să urci munţi, chiar dacă este greu de urcat, priveliştea este mult mai frumoasă din vârf. Ai reuşit să ajungi acolo unde ai visat.Îţi mulţumesc că nu mi-ai dat oportunitatea de aţi sta în cale şi vreau să-ţi spun că datorită ţie sunt ceea ce sunt ACUM!

| Labyrinth a răspuns:

Mesaj pentru Răzvan la 15 ani:
Dragă porcule, nu te lua după alţii, nu-ţi pune etichete, nu băga în seamă pe cei pe care-i consideri proşti, uită-te-n oglindă şi n-o sparge.

| Shavoo a răspuns:

Mi-as spune. Sa nu joci in viata ta la cazino! laughing

| NOname explică (pentru Shavoo):

Bun sfat. : ))

| ExistentialStuff a răspuns:

Draga eu din trecut sa stii ca in viitor o sa fii cum esti in prezent cea ce e trecutul pentru mine.O sa fii in pat si la caluclator si nu o sa faci nimic interesant.Cu drag eu viitorul. Apropo raspunsul la testul de mate exercituil 3 este subpunctul b NU UITA.

| WQTS a răspuns:

Ha ha ha, inversul lui 7 e 1/7 nu -7. laughing

| GЯingo a răspuns:

Îmi amintesc de mine. laughing nu,nu cred că mi-aş ura ceva înafară de "noroc",ştiu că n-aş fi ascultat,eram în plină r(evoluţie) pe dinafară cât şi pe dinauntru,mă gândesc cu drag la tot ce am făcut, nu regret absolut nimic, deşi alţii ar face-o, depinde de gândirea fiecăruia, dar să nu uităm că. viaţa asta e prima şi totodată ultima.