| Blackwoman27 a întrebat:

Daca ati afla in timpul sarcinii ca veti avea un copil cu handicap locomotor (merge dar greu sau nu merge deloc) ati alege sa il pastrati sau sa il avortati? De ce?

6 răspunsuri:
| MarianWLF a răspuns:

Depinde daca copilul e sanatos sau nu, daca si copilul are probleme e alegerea ta daca te chinui sau nu cu el si daca poti sa il cresti singura fara tatal ei pentru ca exista sansa sa il abandoneze vazandu-i situatia, dar sincer mi-ar fi frica mai mult din punct de vedere religios, avortul e un pacat de moarte, acum e alegerea ta, pana la urma tu decizi.
P.S Sunt baiat.

| Blackwoman27 explică (pentru MarianWLF):

Pai nu este, are probleme cu picioarele sa zicem...

| wolder a răspuns:

Nu l-as pastra ca sa nu-i distrug viata sa se simta diferit fata de ceilalti.

| neutrino a răspuns:

Nici nu stii tu ce intrebare grea ai pus, dar te rog sa nu te joci, la cei 15 ani ai tai, cu astfel de intrebari. Niciodata nu vei sti adevarul despre cum ar trebui sa actioneze o mamica aflata in aceasta situatie, si nu-ti doresc sa te afli in aceasta situatie. Problema este prea complexa si prea tragica pentru a putea fi aici discutata, in 3 randuri. Multa sanatate si sa ai in viata numai copii sanatosi si frumosi!

| 2Low a răspuns:

Iti raspunde un baiat:

Nu cred ca este ceva normal sa se faca avort.
E viata lui, indiferent de circumstante.

| CaLyStuu a răspuns:

Daca l-as lasa, se va chinui intreaga viata, dar daca Dumnezeu a vrut sa am un asa copil, asa fac. De ce sa omor un copil ca el s-a nascut cu probleme? Are si el dreptul la viata.