| LordBolton a întrebat:

Daca ati emigra din Romania in ce tara ati merge? de ce?

14 răspunsuri:
| thegatekeeper a răspuns:

As alege una din tarile nordice (in special Norvegia sau Finlanda), fiindca mi s-ar potrivi sa locuiesc acolo. Imi place stilul de viata, faptul ca nu exista agitatia din tarile cu o populatie mai numeroasa, prezenta peisajelor naturale (paduri, lacuri, fiorduri etc.), sistemul de invatamant si multe alte aspecte. Singurul aspect oarecum deranjant ar putea fi clima, in cazul in care as locui intr-o regiune din nordul Scandinaviei, insa as putea sa trec peste aspectul acesta, in final. Alte tari ar mai fi Germania sau Marea Britanie.

| LordBolton explică (pentru thegatekeeper):

Tarile nordice sunt bune totusi clima nu este prea prielnica cum este in tarile Mediterane in care sunt multi oameni,dar este si frumos,plaje,monumente etc.,dar totusi putini vecini enervanti, paduri, lacuri, munti in Scandinavia, este greu de ales...

| CautNume a răspuns:

Nu cred ca as vrea vreodata sa ma mut in alta tara. Unul dintre motive (stiu, stiu, un motiv destul de stupid) este ca nu as suporta sa vorbesc in alta limba.

| Kasia a răspuns:

Franta.Pentru ca ma fascineaza.Am un fel de obsesie pentru franceza, francezi, Franta si tot ce tine de ea.

| LordBolton explică (pentru Kasia):

Adica te-ai muta si in teritorile detinute de ea de peste mari?

| Kasia a răspuns (pentru LordBolton):

M-as muta intr-un oras mare gen Marsilia.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Suedia, Danemarca, Norvegia, Germania sau Olanda(dar numai în Amsterdam). Motivele diferă de la o ţară la alta. Fiecare are ceva aparte, ceva deosebit.

Răspuns utilizator avertizat
| HermioneLove a răspuns:

In Franta, Spania, SUA big grin

| Marrythenight a răspuns:

Marea Britanie of course. ori NYC happy

| AntoniaOrman a răspuns:

SUA! In statul New York sau California! happy

| boss97 a răspuns:

M-as duce in Germania, acolo se plateste bine.Acolo sunt si mai ieftine produsele.

| Mingo a răspuns:

Spania pentru ca acolo sunt echipe de fotbal pe care eu le prefer big grinwinking

| Alcaelo a răspuns:

Japonia big grin
De ce? pfff nu stiu mie unu mi se pare cu totul diferita de Râgâica noastra. Fete frumoase a a? laughing