supadeceapa
| supadeceapa a întrebat:

Dacă ați luat-o pe un drum profesional, dar toate persoanele cu care intrați în contact v-ar zice că au bănuit că sunteți pe cu totul alt drum, dar toate ar numi același drum, v-ar pune pe gânduri? V-ați gândi că poate aveți un talent pe care-l ignorați, ați luat-o pe drumul greșit și v-ați ratați menirea în viață? Sau v-ați vedea de drum? laughing

Câte persoane diferite, care nu se cunosc între ele, ar trebui să vă zică aceiași chestie ca să vă pună pe gânduri?

10 răspunsuri:
suntserios
| suntserios a răspuns:

Depinde cu câtă plăcere faci ce faci acum.

| NoTurbinaNoGood a răspuns:

Cred că toți am trecut prin etapa aia.
Chiar dacă ți se recomandă același domeniu din mai multe părți, tu trebuie să faci ceea ce îți place, altfel nu prea vei avea motivație.
Îndeplinește-ți dorințele.

| Freya1 a răspuns:

Nu ma iau după părerea nimănui, fac ce simt și ce îmi place.
Dacă cer eu un sfat da, poate sa iau în considerare un răspuns, dar în rest nu îmi pasa.

| Hammurabi a răspuns:

Menirea în viață e să faci ce-ți place.
Eu am terminat Institutul de Construcții, și activez în turism.
Deci fără nici o legătură una cu alta.
Dar de ce mi-aș face probleme?

| CostinAlamariu a răspuns:

Ar putea si toata planeta sa-mi zica ca de fapt trebuia sa urmez alt drum profesional. Parcă îmi pasă mie de opinia altora. Eu am fost hotărât ce drum profesional sa iau și pe ăla îl urmez.

| anonim3247 a răspuns:

Dacă ești nevoit lucrezi ce nu îți place.

| Jus7t a răspuns:

Wth
Ti se întâmplă de ceva timp asta...

https://www.tpu.ro/......alta-cale/

| supadeceapa explică (pentru Jus7t):

Minim o dată pe an am dilema asta laughing)))) fk it, mă înscriu la facultate.

| Jus7t a răspuns (pentru supadeceapa):

Mai, da ai posibilitatea să mergi într-un loc în timpul tău liber și sa faci cumva chestia aia? Ma gândesc ca e greu sa faci doua chestii simultan mai ales ca zici de facultate acum thinking

| supadeceapa explică (pentru Jus7t):

Aș avea timp, dar cred că o să caut o privată că o fac mai mult de curiozitate, nu cred că o să mai am eu răbdare după 30+ să o iau de la zero laughing