supadeceapa
| supadeceapa a întrebat:

Cand toate persoanele care te cunosc in viata asta iti spun ca esti bun de o meserie anume, dar tu ai luat-o pe alta cale in viata, oare gresesti si ar trebui sa iei in considerare ce auzi si sa incerci s-o iei pe acel drum? Oare ai un talent pe care il ignori? laughing

A mai trecut cineva prin asta?

10 răspunsuri:
Bula
| Bula a răspuns:

Daca multi alti (cu experienta de viata) iti recomanda ceva (meserie), atunci inseamna ca ai inclinatii spre acel domeniu. In acest caz, eu le-as intreba de argumente, detalii, dupa care m-as interesa personal din ce consta acele meserii. E posibil ca, dupa ce ma interesez mai mult, sa inceapa sa-mi si placa!

Imbinand utilul cu placutul - mai ales in cazul unui job - inseamna reusita aproape sigura!

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Păi care-i meseria că depinde mult și de asta :-s

| Drimmero a răspuns (pentru anonim_4396):

Tu esti defunctul 'nu gasesc nume liber'?

| anonim_4396 a răspuns (pentru Drimmero):

Nu

| Drimmero a răspuns (pentru anonim_4396):

Dar cine? imi pari cunoscut, dar nu-mi vine acum in minte nick-ul anterior.

| anonim_4396 a răspuns (pentru Drimmero):

Chiftelutacrocanta

| Drimmero a răspuns (pentru anonim_4396):

Ce incerci tu sa trollezi, dar degeaba o faci ))) de la o posta te-am mirosit, dar fie ca tine.

| ClaudiuM1997 a răspuns:

Amu depinde de situatie.De ex varul meu are talent la cantat, toata lumea ii spune asta.Dar cu totii l-am sfatuit sa lase aia pe planul B si sa faca o facultate pentru ca cu cantatul poate nu ii iese dar cu o diploma ai mai mare sanse sa iti gasesti de lucru. Daca tu esti bun la meseria aceea dar tie iti place alt lucru eu zic sa faci ce iti place dar cumva incearca sa lasi si portita la ce esti bun daca nu iti iasa cu ce iti place.

| F3d0x a răspuns:

NU!-singura persoana care te cunoaste cel mai bine esti tu insuti.Ti-ai ales calea ta deoarece DOAR tu stii la ce te descurci cel mai bine.Nu asculta de altii.

| NUpotiSaintelegi a răspuns:

Nu stiu fratele meleu, depinde, dar in viata trebuie sa faci ce iti place. Daca tie iti place sa faci x, atunci fa x, nu fa ce spun altii