| 773893t2S a întrebat:

Daca o persoana a luat mai multe pastile de somnifere (îmbinare)și s-a pus la somn. Oare daca nu știe nimeni, este prea târziu pentru a o salva?

5 răspunsuri:
| Mosotti a răspuns:

Pai nu e prea tarziu, ca se va trezi, ce a luat nu va ucide, nu e nevoie sa stie cineva, somniferele nu prea ucid in general.
Astea gen diazepam, xanax, ca astea-s somnifere in general, lexotan si mai sunt.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Sper ca nu ai facut tu asta sau sa fi dat cuiva o supradoza.

Depinde de organismul fiecaruia. Un copil, de exemplu, poate muri de la o supradoza daca nu e transportat la spital cat mai repede. Un adult poate păți la fel daca merge la somn si nimeni nu stie ca acestea si-a administrat somnifere.

| 773893t2S explică (pentru anonim_4396):

Doamne ferește. M am uitat la un film și să întâmplat ceva de genul. In film persoana a murit.din curiozitate voiam sa aflu daca ce vad in filmul acela, e chiar adevărat.

| 773893t2S explică (pentru anonim_4396):

Intra in coma sau moare?

| Mosotti a răspuns (pentru anonim_4396):

In general somniferele nu prea te omoara chiar daca iei mai multe, altele omoara.