| chiftelutacrocanta a întrebat:

Daca o persoana se plange mult verbal si/sau emotional si/sau mental de faptul ca nu are bani va atrage saracia? Stiu ca sunt persoane care zambesc si spun adesea ca ei vor deveni candva bogati, dar te-ai gandit vreodata ce anume simt emotional acele persoane si ce anume ganduri inconstiente despre esec au persoanele acelea cand spun ca ei vor deveni candva bogati? Te-ai gandit vreodata ca uneori chiar daca vrei constient sa ti se intample un lucru vei avea ganduri inconstiente despre esec? Eu vreau sa devin milionar in Euro, dar oare creierul meu nu simte nesiguranta cand simte ca eu vreau sa devin milionar in Euro? Oare creierul meu nu se gandeste inconstient la esec? Oare creierul meu ia in serios dorintele mele mari?

8 răspunsuri:
| RAY a răspuns:

Lenea nu te face bogat

| Drimmero a răspuns (pentru RAY):

Dar nici munca cinstita...

| RAY a răspuns (pentru Drimmero):

In Romania nu, dincolo da, doar mintea sa te duca

| Drimmero a răspuns (pentru RAY):

Nu exista asa ceva,, ori esti corupt, ori lucrezi pe un salariu mediocru. Ca e platit mai bine ceea ce faci aici in alta tara, e datorita nivelului de trai ridicat acolo!

Răspuns utilizator avertizat
| doctorandus a răspuns:

A deveni milionar e chestie de putirinta, nu de dorinta. Daca ar fi bazat doar pe dorinta, toti am fi milionari.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Mama si.a dorit o Dacia 1300 inca de cand a vazut.o prima oara.Stransese la Cec ceva banuti, insa nu suficienti.Nu si.a putut.o permite niciodata, desi si.a dorit.o foarte mult.Intr.o zi am auzit.o zicand:" stiu ca intr-o zi o voi avea.o!"
M.am gandit ca, daca Universul nu vrea sa participe la implinirea visului ei, sa fac eu ceva pentru acel vis.Azi am vazut pe olx un anunt:"vand Dacia 1300, an fabricatie 1971, 170.000 km, 1200€ negociabil.
Asadar, daca nu.ti poti implini singur visele, lasa pe altcineva sa o faca!

| NarutoGokuIchigoHarryPotter567443 a răspuns:

Eu am studiat astrologia si exista doua lucruri tematice pentru bani. Banii sunt condusi de planeta Venus, si cele doua tematice sunt Jupiter si Saturn. Cand iei bani ajutat de Jupiter, iei multi, dar se duc si repede, cum Jupiter este cea mai mare planeta din sistemul nostru solar, dar, este facuta din gaz si nu are suprafata. Saturn se ocupa cu munca, si banii veniti de aici sunt pe termen lung. Saturn are un fel de raspuns karmic, ai facut bine, primesti bine. De asta se spune ca Saturn este exaltat in Balanta, pentru ca guvernatorul Semnului Balantei este Venus. Saturn iti vrea disciplina si te va pune la incercari, iti va pune obstacole in cale dar dupa ce vei trece de ele vei avea mereu ceva de castigat.