| Manumescoo a întrebat:

Dacă România declara stare de război toți romanii din diaspora trebuie să se întoarcă în țară (20-35 ani) ca să se incorporeze. Dar dacă nu am făcut armata nimic cum ne-am descurca. Nu mi-e rușine sa recunosc că mi-e puțin frică, pentru ca e război, Doamne ferește.

13 răspunsuri:
| mgtow a răspuns:

Cine nu se prezinta puscarie 10 ani, din care vine buna purtare si in 2 luni vine libertatea. Dar cazierul judiciar o sa arate paguba & nimeni nu angajeaza un roman penal, va munci la negru sau se apuca de afaceri ilegale...

| darrio2007 a răspuns:

Vei fi instruit nu-ti da arma in mana si o tai la razboi. Doamne fereste sa nu te uiti pe capatul tevii care nu trebuie.

Bula
| Bula a răspuns:

Oare cati se vor intoarce, sa se inroleze? :O

| Frank51 a răspuns:

Și un copil de 10 ani poate să tragă cu o armă automată dacă este instruit câteva zile, totul tine de conducere. Dar războiul nu este la noi, nu se va declara stare de război decât dacă Rusia invadează România, ceea ce ar face ca NATO să răspundă catastrofal, Putin nu riscă.

| Holiday a răspuns:

Inainte de a fi trimis in lupta, se face pregatire. Asta daca e timp.

| Brizbriz a răspuns:

Sigur, vor fi chemati, dar NU luati cu forta

| SingleForOne a răspuns:

Https://www.tpu.ro/......va-refuza/

Citeste raspunsurile din aceasta postare. Sper ca te va ajuta.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Doamne Ferește! Și cum sa trimiți in armată niște tineri cu pantalonii mulați pe picior, glezna afara, care se penseaza și care folosesc placa de par mai mult decât femeia? Doamne Ferește sa strici asa manechine într-un razboi, nu mai are cine sa își facă selfie-uri și apoi sa posteze pe Instagram. Doamne Ferește să trimiți in armata ceva asemănător cu emil rengle.
Iar războiul este între Ucraina și Rusia. Nu avem noi treaba.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Romania nu este in razboi. Nu ai dè ce sa-ti faci griji.

| Marian12123 a răspuns:

Nu se va face, nu au fonduri, hrană, nu sunt locuri, nu suntem pregătiți. Înainte munceau soldați pământul sa se întreține, acum de unde nimic nu mai este și nu se poate peste noapte sa ne pună o armă în mână și hai la război, doar vorbe. Și la cum sunt băieți acum ce sa facem noi și eu sunt ca restul doar pe PC și ceva sport. Ruși nu au treabă cu noi, și decât sa merg in armată sa mor mai bine ma baga în pușcărie ma și odihnesc, și restul ce ar face, eu nu îmi dau viata pentru țară nu îmi pasa de nimic din ro. Sa merg în alta țară nu poți, te trimite cu forța înapoi dacă ar fi obligatoriu, dar nu va fi nimic fără stres, în cel mai rău caz ne predăm și ii lăsăm în România. Sa nu fim egoiști sa dam puțin și din țară și câteva românce frumoase?

| Marian12123 a răspuns (pentru Marian12123):

Nu știu de ce s-a pus,,?,, mereu asa pățesc, scuze.

| Werrich a răspuns (pentru Marian12123):

Site-ul nu recunoaște emoticonul.

| Marian12123 a răspuns (pentru Werrich):

Aaa, mulțumesc frumos!