| Gstefan a întrebat:

Daca Satana este rau, de ce pedepseste oamenii rai?

13 răspunsuri:
| IngerulSiDraculTau a răspuns:

Ai auzit tu vreodata ca vreo persoana a fost pedepsita de satana? asta cu pedepsitul este o vorba spusa din popor ca vezi tu faci nu stiu ce si esti pedepsit dar de fapt cei care ne pedepsesc suntem noi nu el si nici d-zeu.de existat nu cred ca exista nici el si nici d-zeu.

| AnnaSpiritualRavishment a răspuns:

Satana nu este rau, el ii rasplateste pe cei care merita si ii pedepseste pe ingrati

| William a răspuns:

Stefane se vede ca gandirea nu este punctul tau forte laughing Satan uraste toti oamenii la fel de mult buni sau rai si face rau cat poate la fiecare, la cei buni nu face rau mereu ca nu poate dar la cei rai...

| fuckThisLife a răspuns:

L-ai vazut vreodata pe satana pedepsind oameni? in orice caz, dumnezeu nu pedepseste pe nimeni si e datoria si placerea lu satana sa o facahappy

| DianaPaula14 a răspuns:

Pai satane pedepsest pe oricine! Bu sau rau sa joaca cu mintea fiecaruia!

| MrSpooky a răspuns:

El se foloseste de oameni pentru ai pune sa faca lucruri rele care ii indeparteaza de Dumnezeu

| MrSpooky a răspuns:

@Gstefan ma pusti nu auzi ca se folosesti
daca esti de partea lu satana ucizi oameni furi minti etc
asta inseamna fapte rele

| Gstefan explică:

@JusTMeEmmY ---Este doar o intrebare, nicidecum nu am zis ca eu as crede in divinitati.
@xA26x -- si prin asta nu ar trebui sa ii rasplatesca?
@William -- si cum ai dedus tu ca eu stau prost cu gandire?
@beYourself -- citeste mai bine biblia si revino apoi.

| PussyfootMissSuicide a răspuns:

Cat de stupid! Satana nu exista, la fel ca si Dumnezeul tau! Daca dumnezeu e bun, ne va ierta pe toti.->cu bune sau rele. In realitate binele si raul sunt relative. Nu ar trebui sa.ti faci griji din cauza asta.Nu exista nici asa-zisul "rai" nici "iad". Sunt doar niste speculatii.Toti vom afla asta la momentul potrivit, cand vom muri.happy

| Bia_8599 a răspuns:

Sa nu crezi ca daca satan este rau, "tine" cu oamenii rai, nici vorba! Satan este tatal minciunilor!

| TCosmin a răspuns:

Satan este rau.
Aproape nici un om nu se dedica lui Satan.
El este nevoit sa ne ispiteasca nu colaboreaza nu noi.Ca sa ne piarda.
Daca eu mor ce o sa fac?
1.Vad ca Creatorul exista, atunci merg la el fiinda nu mai am nici o indoiala si Satan ramane cu buza umflata fiinda cand eram in viata il cam ascultam.Asa pateste cu toti oamenii.

NIciodata nu colaboreaza cu omul care il tradeaza.SI mai e o chestie ...Se simte nedreptatit fata de noi.nu mai stiu de ce dar asa e.

CONCLUZIE: oamenii rai nu se ridica la nasul lui SATAN.

| JusTMeEmmY a răspuns:

Satana nu exista, daca ar exista atunci de ce exista bine pe pamant?(fata de tot raul.)

| Fulger149 a răspuns:

Nu ii pedepseste el. Pentru ca ei ii fac loc liber in viata lor el isi bate joc de ei. Fiecare om are puterea de a alege ce sa faca cu viata lui. Exemplu: tu esti un om bun, Dumnezeu e bun, tu incerci sa te arunci de pe o stanca. Doar pentru ca tu esti bun si este si Dumnezeu bun asta nu inseamna ca el te va salva. E alegera ta ce faci in viata.