| anonim_4396 a întrebat:

Daca sunt balanta cu ce zodie ma potrivesc?
Si daca sunt balanta cum sunt (irascibil.nervos.etc)?

Răspuns Câştigător
| Ally_8613 a răspuns:

Buna! si eu sunt tot balanta.

Zodie masculina de aer, predominant intelectuala, mentala, guvernata de planeta VENUS, planeta care sporeste talentele artistice, gustul pentru frumos, senzualitatea, sociabilitatea, bunul gust, atractia fizica, dar si gelozia, superficialitatea, nepasarea, imoralitatea.

Personalitatea individului este foarte deschisa spre lume, publicil, societatea, lumea larga fiind cele mai importante spatii de manifestare ale preocuparilor sale. Viata sa este complet dependenta de ceilalti si s-ar putea spune ca nu are o individualitate foarte puternica, asteptand in permanenta sprijinul si aprobarea celorlalti

Compatibilitate cu alte zodii:

EXCELENTA (100%) - Balanta, Varsator, Gemeni
BUNA (80%) - Sagetator, Leu
DELICATA, RISCANTA (60%) - Capricorn, Rac
DIFICILA, DAR INTERESANTA (50%) - Berbec
DIFICILA, CU DATORII KARMICE (20%) - Taur, Pesti
NERECOMANDABIL (10%) - Scorpion, Fecioara

CALITATILE ZODIEI:

Echilibru, justete, dreptate, cinste, adevar, armonie, alegere, sociabilitate, diplomatie, amabilitate, politete, arbitraj, cooperare, conciliere, asociere, uniune, colaborare, echitate, tact, intelegere, ascultare, optimism, dorinta de casatorie, estetism, pace, seductie, frumusete, tandrete, senzualitate, arta, gust, placere, blandete, bunatate, calm, obiectivitate, impartialitate, prietenie, toleranta, romantism, iubire, gratie, altruism, sensibilitate la nevoile altora.

DEFECTELE ZODIEI:

Ezitare, nehotarare, snobism, inconstanta, superficialitate, frivolitate, nerabdare, indecizie, superficialitate.

MOTTO-UL ZODIEI:

"Imi deschid inima, impartasesc experiente agreabile cu altul si tin seama de nevoile lui, fara a deveni dependent de el."

daca mai vrei sa mai afli cate ceva intra aici: http://www.acvaria.com/astro-zodia_balanta.php?p=astrologie. sper ca te-am ajutat:D

Bye.Ally

7 răspunsuri:
| Evaa a răspuns:

Gasesti aici tot c vrei :)

http://www.acvaria.com/astro-zodia_balanta.php?p=astrologie

fundita:*:*?

| DeDii a răspuns:

Compatibilitati zodia Balantei:

Compatibilitate excelenta:

Balanta-Gemeni, Balanta-Leu, Balanta-Sagetator, Balanta-Varsator

Compatibilitate buna:

Balanta-Berbec, Balanta-Balanta

Compatibilitate acceptabila:

Balanta-Taur, Balanta-Fecioara, Balanta-Scorpion, Balanta-Pesti

Compatibilitate redusa:

Balanta-Rac, Balanta-Capricorn

| petruI a răspuns:

Chestia cu zodiile e doar pacaleala asa ca te poti potrivi cu toti sau toate

| RockStar a răspuns:

Eu sunt balanta si prietenul meu e Taur smug
ne intelegem bine : x.
Euu nu cred ca conteaza zodiawinking

| Kosmin19 a răspuns (pentru RockStar):

Invata sa scrii corect gramatical happy

| Papusik_Evelina_1996 a răspuns:

Cu ce zodie ma potrivesc

| taliza a răspuns:

Cu taurul de potivesti