| anonim_4396 a întrebat:

Daca tot va doare adevarul asa tare, cum ca femeile gandesc doar cu inima si de forma, si ca nu pot mai mult, atunci de ce sunt asa putine femei preocupate de stiinta si filozofie, si de ce chiar si in trecut erau tot la fel de putine? Barbatul era capul, cum mereu va fi, pentru ca ele sunt naive si credule si slabe, insa chiar si asa nu trebuie judecate sau batute, e doar un fapt, ce ziceti?

Răspuns Câştigător
anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Se pare ca nici nu s-a inteles sensul acestei intrebari, barbatii sunt constructorii societatii, femeia e buna in teorie Dar in Practicã praf foarte multe domenii. Dacã nu ar fi fost ratiunea barbatilor probabil am fii rãmas la stadiul pesterii laughing

20 răspunsuri:
| mgtow a răspuns:

Ele sant ca niste copii de 3 ani care au de invatat multe in viata.

| Freya1 a răspuns:

Eu cred ca tu ai urmatorele probleme.
Ori ai fost respins recent de o femeie si acum esti frustrat.
Ori ai vazut ca prinde chestia asta aici si poti sa inflamezi lucurile si te-ai gandit sa faci un mic scandal.
Inainte de a masura tu inteligenta unei femei mai bine uitate la tine ca nu cred ca esti in masura sa judeci pe nimeni.Ai si tu mama, bunici, matusi pe care le jignesti in momentul asta dupa ce ti-au pus in farfurie si te-ai facut cat un cal.
Nu iti convine cum gandeste sau cum este o femeie? Nu te obliga nimeni sa iti iei una, treci pe barbati ca nu e o problema. Daca voi sunteti miezul din paine casatoritiva intre voi.
Am vazut in intrebarea trecuta ca ai spus ca femeia nu foloseste la nimic decat la nasterea unui copil...Frate,de nu era mama ta tu nu vorbeau acum cu noi si tie nu ti se pare un lucru suficient de important? Daca erau 3 barbati pe pamant atatia ramaneau ca nu erau de unde iesi mai multi, nu e suficient de important asta?
Ai mai spus ca ce, fac o mancare si curatenie in casa. Poate trai barbatul si singur sa isi faca astea.Nu l-a oprit nimeni, dar eu cred ca dupa foarte rar 8 ore de munca pentru ca foarte multi depasesc 12 sa vi acasa sa invarti si in oala, sa speli si la izmene, sa dai si cu aspiratoru, sa speli si gemu, sa schimbi si perdele e destul de obositor.Deci automt femeia te ajuta prin treburile astea pe care tu le consideri inutile si iti raman niste momente de odihna sau pe care sa le poti petrece frumos.Plus ca sa nu mai spunem ca tot ce am enumerat mai in sus este si o meserie din care ea poate sa scoata bani dar tie ti le face pe gratis pentru ca sunteti o familie...
Si inca o chestie, noi gandim cu inima si cred ca asta nu este un lucru rau, pentru ca daca mama ta gandea numai cu creierul cand a ramas gravida cu tine sigur te avorta atunci.Dar a avut sentimentul matern si iubire si dorinta sa te faca si sa ajungi si la ani astea indiferent cum a fost ea.

Si apropo de faza cu slabe.Sunt femei ce au job, fac si treburile caznice, cresc si copii si te sustin si pe tine iar asta nu cred ca e dovada de slabiciune.Sa facut un test pe barbati, sa vada cati ar rezista la o nastere si crede-ma nu a fost nici unu care sa reziste si asta nu cred ca e dovada de slabiciune din partea femei si multe alte exemple si femei ce rezista in situatii critice fara sa se planga sau trecand cu brio.
Daca nu cunosti femeia nu mai vorbi despre ea ca vorbesti prost si fara rost.
Si inca ceva...Eu am facut liceul la resurse naturale si protectia mediului iar o parte din liceul respectiv (nu stiu exact profiul) era bazat doar pe chimie si laborator unde erau doar fete si 3 baieti.

Răspuns utilizator avertizat
| Freya1 a răspuns (pentru DracuIa):

Imi dai eronat si imi raspunzi inapoi cu nimic si cu toate astea te consideri superior.

Răspuns utilizator avertizat
| Freya1 a răspuns (pentru DracuIa):

Sti ca sunt mai multe femei decat barbati pe planeta nu? Si ca tu unu singur cotrazici mai bine de jumatate planet.

Răspuns utilizator avertizat
| Freya1 a răspuns (pentru DracuIa):

Eu am vorbit statistic.
Si nu cred ca femeile gandesc ca si tine logic.

| Sn4k3 a răspuns:

Adevarat. In bucatarie si la calcat cu ele!

supadeceapa
| supadeceapa a răspuns:

Mergi si tu in plimbare la o facultate de filosofie sau de medicina. O sa fii surprins sa vezi ca sunt ma multe femei decat barbati.
Ce legatura are naivitatea in relatii cu domeniile de interes?

Răspuns utilizator avertizat
| Lioana a răspuns:

De ce ar trebui sa le preocupe pe femei ceea ce te preocupa pe tine? Preocuparile nu tin de sex ci de educatia primita si de influentele din jur in cea mai mare parte. Poate ca exista si ceva innascut dar prea putina lume isi descopera talentul adevarat pe care il are din nastere.
Nu astepta ca femeia sa fie ca tine. Nici tu nu poti fi ca ea. Nici tu nu te incadrezi in preocuparile ei probabil.
Daca barbatul nu are aceleasi preocupari cu o femeie, femeia ar trebui sa-i considere pe toti barbatii prosti? Sau asa cum ai spus tu despre femei, ar trebui sa-i considere naivi, creduli, slabi? Da, slabi pentru ca ei nu rezista la ce rezista o femeie. Sunt doar diferiti. Si apoi nici femeile nu au toate aceleasi preocupari.
Dupa cum ti-am spus asta nu tine de sex. E o chestiune de potrivire, de compatibilitate care se intalneste foarte rar.
De aceea trebuie sa o cunosti pe femeia diferita de langa tine si sa faci compromisuri: sa inceapa sa te intereseze ce-i place ei pentru ca si ea sa fie interesata de ce-ti place tie.

| Lioana a răspuns:

Nevermore (ex-NuGaseamNumeLiber), barfesti ca o țață. Sigur esti barbat?
Tin sa te anunt ca e plina lumea de oameni limitati intelectual. Tu esti unul din exemple. Nu degeaba ti-am dat ignor. Oamenii inteligenti sunt rari. Dar aici nu vorbeam de inteligenta ci de preocupari, preferinte, hobby-uri. Poti sa faci diferența intre cele 2 notiuni?

| PersonajFictiv a răspuns:

Noi ne batem intre noi iar ei...intre ei prospera.

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Că bubui de prost

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Nu Femeile sunt problema sau dusmanul tau ci alti barbati.

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Eu cred că Lioana n-a găsit pe cineva cu preocupările ei fiindcă nu sunt mulți oameni atât de limitați intelectual. big grin

| gabriielaaa a răspuns:

Serios bărbați sunt cei ce nu au lăsat femeile să aibă drepturi. A trebuit să iese in stradă casă li se acorde drepturile. In ziua de azii încă vise pare normal ca noi să gătim spălăm si să întreținea casa. Renunțăm la scoală multe dintre noi deoace ce bărbatu spune că cu ce ne ajută. Si facem asta
pentru că iubim si vrem să fie bine. Nu cumva voi bărbați sunteți slabi pentru că vă temeți că femeile vor realiza că nu au nevoie de voi. Mă bucur că sunt si bărbați ce îsi apreciază iubitele si le ajută si sunt aproape de ele. La restul rusine.

| 10Anonim01 a răspuns:

Nivelul de sexism din această întrebare ma dezgustă la maxim.

Răspuns utilizator avertizat