| S3ntimentBoY a întrebat:

Dati-mi cateva informatii despre Gongora. ( in romana )

2 răspunsuri:
| AnnaSpiritualRavishment a răspuns:

Luis de Góngora? a fost un poet spaniol ce a scris lirica in stil baroc.stilul sau de scriere este numit culteranism mai fiind cunoscut si ca gonorism

| S3ntimentBoY explică:

Apreciez enorm de mult deranjul facut pentru raspuns, dar te-as ruga sa-mi spui si ce e mai esential din biografia lui adica, data nasterii locul parintii lui... Le-as cauta eu insumi dar chiar nu stiu dc imi apare o eroare la wikipedia straight face