| emanueltop a întrebat:

Dati-mi un motiv sau mai multe pentru care sa nu ma sinucid, puteti sa imi spuneti?

2 răspunsuri:
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Eu nu mă sinucid că îmi place mâncarea foarte mult,in rest cam orice mă plictisește,și oamenii totul! Trebuie și tu să ai niste placeri. Plus că nu ști sigur daca actul de suicid se va concretiza,poți încerca și să nu mori sa rămâi leguma toată viața.
Daca ai niste metode nedureroase spune-mi și mie că sunt curioswinking
Ah,am uitat! Visul meu e sa merg la mare,nu am fost niciodată,deci inca nu mă gândesc la suicid deși eu chiar am multe motive, gândește că mi-o murit mama de covid, a rămas în fața mea fără răsuflare, chestia asta pe oricine îl termina psihic, pe mine nu ma terminat că eu deja mă confrunt cu depresia de 17 ani, deci eu am trecut prin chinuri groaznice, prin iad, așa că nu mi se mai poate întâmpla nimic grav, tatăl meu și el e decedat de când aveam 17 ani. Trage de tine tare, trebuie sa ai un scop, o pasiune, hobby.
Daca îți place să cânți și nu ai voce fa canto 1-2 ani de zile sa vezi cum ii vei pune pe toți la respect,daca ești slab la bătaie fa kickbox, poți face multe chestii sa ieși dintr-o situație care aparent pare capăt de linie,dar nu e capăt de linie e de fapt un nou inceput doar că ești tu puțin dezorientat sau trăiești o criza existențială și nu ști pe ce drum sa mergi.
Ai nevoie de susținere,de sprijin moral, singur nu ești, suntem multi în aceeași situatie, dar nu ne resemnăm niciodata, ii venim de hac vietii

| anonim_4396 a răspuns (pentru anonim_4396):

Mare adevar zici in primele randuri... tentativele esuate de suicid iti pot tripla suferinta intr o clipita. E periculoasa treaba cu sinuciderea mai ales daca nu ti iese. Cunosc un caz real...