| Antaury97 a întrebat:

Dau Funda! am o problema grava: am niste colegi in clasa care fura: bani de la parinti, si acum s-au apucat sa fure si de la colegi din clasa.
mie mi-au furat un aparat foto recent.
Ce pot face? Ar fi bine sa-i spun dirigintei? ( nu prea as vrea sa afle parintii mei de asta)
Ce pot face?

Răspuns Câştigător
| RB26DETT a răspuns:

Buna,naspa situatia,deci spune doamnei diriginte ca ti s-a furat aparatul foto(daca ii stii pe cei care l-au luat,spune-i dirigintei si numele lor) daca nu ii spui sa faca o sedinta cu parintii,vor afla dar asta nu e vina ta,ca l-au furat,e vina parintilor lor,pentru ca nu i-au educat cum trebuie,si este un pacat foarte mare sa furi,mai ales e la parinti,bine,deci,curaj, o sa li se scada nota la purtare,dupa care,vor rimi bataie acasa de nu o sa stie ce e cu ei si poate ti-l vei recupera,la mine se fura la greu,eu mi-am cumparat foarte multe pixuri de la inceputul anului scolar,in fiecare zi imi disparea cate un pix,si dupa aceea,in pauza cineva vroia sa imi ia telefonul din buzunar, azi! Ai grija totusi, Romania de azi nu este ca Romania de alta data!

3 răspunsuri:
| 0PopaPorno a răspuns:

Dah,cred ca ar fi indicat sa vorbesti cu diriginta,ca ea sa vorbeasca cu colegii care ti-au furat camera si sa le spuna sa ti-o inapoieze! Oricum,ai grija de lucrurile tale, stai mereu in preajma lor, nu le lasa nesupravegheate sau in mana altora!

| 3ntzz a răspuns:

Hmm thinking asta-i de-adreptul Ciung!

| viK_4698 a răspuns:

Pai,de ce sa nu afle parintii? tu nu ai furat nimic,si nu esti cu nimic vinovat de comportamentul colegilor tai, sunt doar niste needucati, eu cred ca ar fi bine sa spui despre asta parintilor apoi sa decizi daca ar fi bine sa spui dirigintei sau nu...tu alegi