| NonZarek a întrebat:

Am 14 ani si vreau sa imi cumpar un cross, problema e ca parintii nu isi permit asa ca as vrea sa fac eu bani, imi puteti da o idee cum as putea face bani? Locuiesc la sat si am un aparat foto dslr imi place sa fac poze si am cumparat si o imprimanta fotografica, o idee cum as putea face bani?

Răspuns Câştigător
| Jannah a răspuns:

Te poti axa pe fotografie sportiva ( care este foarte grea, dar poti sa castigi destul de ok ), fotografia de produs ( care este ceva mai usoara ) sau fotografia de eveniment ( nunta, botez )

Eu deocamdata mai merg la nunti cu niste tovarasi si fotografiem. Cat despre castig, iti garantez eu ca vei castiga suficient de mult pentru varsta, eu sunt cu 2 ani mai mare decat tine si pot spune ca este " o activitate " placuta, mai ales ca ai sansa sa lucrezi cu niste persoane deosebite.
Daca erai din Bucuresti, te ajutam eu ( ori te luam cu mine la nunti, ori discutam cu Octavia Neacsu ( fotograf la dinamo ) sa te invete fotografie sportiva, sa te faca ucenicul lui. Cat despre intrebarea ta, te poti axa pe fotografie macro ( am o amica care castiga din asa ceva ). Iti cumperi lentile macro si iti faci o pagina pe Facebook dedicata activitatii tale