| Istrati_Cosmin_1998 a întrebat:

BUNA TPU! AM 13 ani sunt in clasa a 6 si am o problema foarteee grava! Eu am chiulit de la scoala cam 1 zi pe saptamana chiuleam la cea mai usoara zi din saptamana.Si copii mereu ma intreb de ce am lipsit si eu zic mereu ca am fost la dentist, am zis asa pentru ca am o problema foarte grava cu dintii.Si copii au zis bine.Si am mai lipsit in alte saptamani tot in ziua aia si doamna diriginta a vorbit cu copii si copii au zis ca am chiulit.Vad ca doamna diriginta nu a vorbit cu parintii, si nu am mai lipsit aproape 2 saptamani si am zis sa nu mai lipsesc in viata mea sa-mi fie invatare de minte.Azi am sedinta cu parinti dar mama mea nu poate sa vina ca mergem azi la dentist sa-mi puna aparat dentar.Si mama a zis ca o suna pe doamna diriginta sa-i spuna notele etc fondu scolii.Si ziceti-mi poate sa afle mama de absente? Mie frica m-am rugat la scoala incontinu.

9 răspunsuri:
| Adry05 a răspuns:

Va afla doar dacă diriginta se va decide să-i spună.

| DiamondEyes a răspuns:

Este posibil sa-i spuna, dar spune-i mamei tale ca absentele nu ti-au afectat notele.

| aly a răspuns:

Stai linistita chiar daca ii va zice mamei tale.Ce poate sa iti fac? O sa fie suparata pe tine cateva zile si ii va trece, mai ales daca ai note bune.

| EkaBuBu a răspuns:

Daca intreaba de ele normaltongue oricum te va pedepsi altceva nu are ce sa iti facatongue Succeshappy
Funda pleasehappy

| sophieLY a răspuns:

Nu inteleg de ce chiulesti daca nu stii sa o faci cum trebuie laughing.
Ai timp din a 8 a incolo sa chiulesti cat vrea sufletul tau. Oricum, bineinteles ca mama ta va afla de absente, dar tu trebuie sa gasesti scuze de genul "mi-a fost rau", "nu m-am simtit bine".
PS: Fondul scolii e ilegal, din cate am auzit laughing

suntserios
| suntserios a răspuns:

Normal ca poate sa afle

| Ivanovicius a răspuns:

Da, cel mai probabil mama ta va afla. E cam inevitabil, daca va vorbi cu diriginta ta. Ar fi de dorit sa-i spui tu decat sa afle de la altcineva, va aprecia faptul ca i-ai spus tu, si nu ai ascuns acest fapt de ea! Bafta!

| adri55 a răspuns:

Draga mea nu trebuie sa-ti faci griji sunt niste simple absente nu se poate intampla nimic grav