| anonim_4396 a întrebat:

(Dau funda) de cateva zile, ori de cate ori ma uit la ceas vad numai ore fixe (7:00, 12:00) si ore de genul (12:12, 17:17), sincer eu nu cred in superstitii, mi se par puerile, dar e foarte ciudat si nu inteleg oare din care cauza vad numai orele astea, ieri si azi, de cate ori ma uitam la ceas numai asa vedeam, oare sa aiba o semnificatie, sau care ar putea fi explicatia? Nu e vorba ca iau in seama prostii de genul, dar sincer e putin ciudat, din cauza asta am si vrut sa intreb, pup!

Răspuns Câştigător
| Porcusorul a răspuns:

Dupa cum spuneam, ceva te nelinisteste constient sau NU. Din ce spui, in cazul tau e nu. Aici e vorba de intuitie, de factorii observati fara sa-ti dai seama si influenta lor in comportamentul tau. Poate o persoana din familia ta care a racit, dar inconstient ti-e teama ca poate fi ceva mai grav, poate un examen in urmatoarele saptamani sau o schimbare comportamentala subtila a superiorului de la munca la adresa ta si care te nelinisteste. Oricum, in curand vei iesi din aceasta bucla, cel mai probabil fara sa-ti dai seama ce ti-a determinat agitatia intuitiva.

19 răspunsuri:
| T0T a răspuns:

Coincidențele dacă persistă e complet normal să nu le mai numești așa ci să te încrezi într-o cauză. Nu ar fi nimic prostesc în asta. Mi se întâmpla și mie într-un timp însă nu știu răspunsul.

| anonim_4396 explică (pentru T0T):

Si legi asta de cv anume? S-a intamplat cv?

| T0T a răspuns (pentru anonim_4396):

Se întâmplă multe lucruri imprevizibile în viață. Eu nu sunt genul care le leagă de orice lucru dubios. Asta ar însemna să devin ca personajul din filmul The Number 23. Ți-l recomand.

https://www.youtube.com/watch?v=W1PeQJzoxVM

| anonim_4396 explică (pentru T0T):

Ma voi uita, mersi frumos, deci totusi, s-a intamplat ceva anume ca sa te determine sa vezi doar ore de genul?

| T0T a răspuns (pentru anonim_4396):

Mereu unui om i se întâmplă lucruri însă nu am stat atunci să iau fiecare lucru în parte care mi s-a întâmplat și să încerc să îi găsesc legătura, deci nu știu. De asta am spus asta. Mi s-a părut ciudat însă de la un timp nu mi s-a întâmplat. Nu am dat așa mare importanță, doar că mi s-a părut ciudat. Eu acum sincer doar îmi amintesc că s-a întâmplat dar nici nu mai pot pune evenimentul într-o ordine cronologică a altor evenimente prea bine căci cum am zis nu am dat așa mare importanță.

| Clorox a răspuns:

Nu e nimic ciudat, doar coincidente...

| anonim_4396 explică (pentru Clorox):

Coincidenta de 4 zile de 7-10 ori zilnic?

| Clorox a răspuns (pentru anonim_4396):

Da.

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Ti-ai programat creierul.

| anonim_4396 explică (pentru anonim_4396):

Programeaza-l si tu si daca reusesti sa vezi ora fixa fara ca sa iti propui (asa din senin) de cate ori te uiti la ceas, nu mai spun nimic

| anonim_4396 explică (pentru anonim_4396):

Nu am vr sa zic cu rautate, dar e din cauza ca mi se pare cam neobisnuit si a venit din senin, stii?happy

| anonim_4396 explică (pentru anonim_4396):

Iar am vazut 00:00...

| anonim_4396 explică (pentru anonim_4396):

Are rost sa mai spun ceva?

| Porcusorul a răspuns:

Nu e nimic ciudat, e psihologie de baza. Constient sau nu, ceva te nelinisteste in aceste zile. Poate fi un lucru care te face nerabdatoare sau ceva stresant care face sa treaca timpul mai greu. Din aceasta cauza te uiti din reflex la ceas mai des decat de obicei, iar sansele sa observi "orele ciudate" au crescut proportional cu agitatia ta.

| anonim_4396 explică (pentru Porcusorul):

Pai tocmai ca nu ma nelinisteste nimic, pot spune ca incep sa devin"agitat" acum ca tot vad ore fixe, a sunt la fel ca in alte zile, nu mi s-a intamplat ceva care sa ma puna pe ganduri, habar nu am, merci frumos

| anonim_4396 explică (pentru Porcusorul):

Esti la psihologie/amator? Multumesc din suflet

| Porcusorul a răspuns (pentru anonim_4396):

Nu sunt profesionist si nu ma consider nici un amator inrait in ale psihologiei. Cunosc lucruri de baza despre cum functioneaza creierul uman si cam atat. Intalmplator am stiut despre ce e vorba in cazul tau.

| anonim_4396 explică (pentru Porcusorul):

Da? Atunci inteligenta nativa mult prea ridicata dincolo de ceva citit.happy merci muult de tot

| Porcusorul a răspuns (pentru anonim_4396):

Cu placere si multumesc pentru complimente!

| Porcusorul a răspuns (pentru anonim_4396):

Dupa cum spuneam, ceva te nelinisteste constient sau NU. Din ce spui, in cazul tau e nu. Aici e vorba de intuitie, de factorii observati fara sa-ti dai seama si influenta lor in comportamentul tau. Poate o persoana din familia ta care a racit, dar inconstient ti-e teama ca poate fi ceva mai grav, poate un examen in urmatoarele saptamani sau o schimbare comportamentala subtila a superiorului de la munca la adresa ta si care te nelinisteste. Oricum, in curand vei iesi din aceasta bucla, cel mai probabil fara sa-ti dai seama ce ti-a determinat agitatia intuitiva.