| Duutsie a întrebat:

De cateva zile sunt cu un baiat. In prima zi in care ne-am vazut dupa ce m-a intrebat daca vreau sa fiu cu el, m-a luat in brate si m-a condus acasa de mana. Ieri, insa, de cand a venit la scoala spunea ca e foarte plictisit si ca are nu stiu cate lucrari si ca nu are niciun chef. L-am intrebat daca nu cumva e plictisit din alta cauza, daca vrea sa scape de mine. Mi-a spus ca nu, dar pur si simplu e plictisit si nu are ce sa faca. straight face. Inainte sa plec l-am intrebat daca ziua urmatoare poate venii pe la mine pe la clasa si a zis sa nu ma supar pe el dar nu crede ca va avea timp in pauza respectiva, in care eu terminam orele si el incepea.Tot ieri stateam de vorba si mi-a spus la un moment dat ca pe el nu-l intereseaza daca sunt fata cuminte sau fac prostii, apoi m-a intrebat daca pe mine ma intereseaza si i-am spus ca normal.A continuat cu un raspuns de genul: atunci ma intereseaza si pe mine. Pana acum nu stiu ce sa cred si sa inteleg din ce a zis. Nu-l intereseaza viata mea sau nu-i pasa felul in care ma comport, pentru ca el ma va place indiferent? Nu prea stiu ce sa inteleg din comportamentul lui.

1 răspuns:
| BybuDudu a răspuns:

Nu iti mai face griji. Daca el te-a intrebat daca vrei sa fiti impreuna inseamna ca te place si nu ca vrea sa scape de tine. Si faptul ca a spus ca nu il intereseaza daca esti fata cuminte sau daca faci prostii poate inseamna ca de fapt chiar nu ii pasa ce faci pentru ca oricum te place.Cel putin asta cred eu dar s-ar putea sa ma insel.