| vlad88 a întrebat:

Dau funda. faca sala de vreo 2 luni si de cand am crescut greutatea cand fac la biceps simt o durere in osul mainii stangi.simt durerea cand ridic haltera si din nou cand ii dau drumul.

Răspuns Câştigător
| Cosmin86 a răspuns:

Si te-ai si supra-antrenat considerabil happy

Daca vrei bicepsi mari si definiti trebuie sa :

- lucrezi 1 data pe saptamana, ca ei oricum se lucreaza cand faci spate ( deci se lucreaza de fapt de 2 ori )
- 3 exercitii a cate 3 serii sunt arhi-suficiente, deci 9 serii / antrenament
- greutate a.i. sa le faci LENT, sa mentii contractia in varf si apoi sa cobori lent greutatea ( mai lent decat o ridici )
- coatele blocate, fara sa balansezi corpul
- 3 exercitii din 3 unghiuri ( middle-range, stretched si contracted )

Antreneaza-te asa si nu o sa mai ai dureri + o sa ai progrese mai ca lumea. Bicepsul e CEA MAI MICA grupa a corpului si multi o lucreaza cel mai intens => multi au bicepsii mediocrii in loc sa-i aiba mari si dezvoltati

5 răspunsuri:
| Cosmin86 a răspuns:

1. de cate ori / saptamana. lucrezi biceps?
2. sigur faci exercitiile corect? 90 % din oamenii care se duc la sala le fac incorect ca naiba
3. cum lucrezi bicepsul?

| vlad88 explică (pentru Cosmin86):

In ultimul timp de 2 ori pe sapt......am marit greutatea considerabil

| vlad88 explică (pentru Cosmin86):

Multumesc

| Cosmin86 a răspuns (pentru vlad88):

Cu placere.

Uite aici culturisti discutand despre biceps :

http://www.culturism.ro/......-0001.html

| Cosmin86 a răspuns (pentru vlad88):

Si te-ai si supra-antrenat considerabil happy

Daca vrei bicepsi mari si definiti trebuie sa :

- lucrezi 1 data pe saptamana, ca ei oricum se lucreaza cand faci spate ( deci se lucreaza de fapt de 2 ori )
- 3 exercitii a cate 3 serii sunt arhi-suficiente, deci 9 serii / antrenament
- greutate a.i. sa le faci LENT, sa mentii contractia in varf si apoi sa cobori lent greutatea ( mai lent decat o ridici )
- coatele blocate, fara sa balansezi corpul
- 3 exercitii din 3 unghiuri ( middle-range, stretched si contracted )

Antreneaza-te asa si nu o sa mai ai dureri + o sa ai progrese mai ca lumea. Bicepsul e CEA MAI MICA grupa a corpului si multi o lucreaza cel mai intens => multi au bicepsii mediocrii in loc sa-i aiba mari si dezvoltati

| Amiiii69 a răspuns:

Poate ai facut prea multa sala si trebuie sa mai iei o pauza. Corpul nu se poate obisnui dintr-o data cu asta. Probabil la inceput o sa fie bine dar apar durerile si iti poti distruge sanatatea. Asa ca ia o mica pauza de 2-3 saptamani si dupa poti sa-ti reiei antrenamentele dar nu in exces.