| angelinthedark a întrebat:

Dau fundita.desi am avut menstruatia in aceeasi data in care o am de obicei, aceeasi cantitate, aceeasi culoare, m-a tinut 5 zile ca de obicei, sunt sanse totusi sa fiu gravida? Am auzit de menstre peste sarcina dar totusi am auzit ca e mai rar, in plus nu sunt ca acestea ci sunt mai slab cantitativ si dureaza 1-3 zile si au culoare diferita, la mine a fost menstra normala, va intr pentru.ca am fqacut sex neprotejat cu prietenul meu, de fapt am folost metoda coit interupt, si tocmai intr-o perioada in care eram fertila, dar daca am avut menstra ca de obice, cat la suta sunt sanse sa fiu totusi gravida?

Răspuns Câştigător
| marius5600 a răspuns:

Nu ar trebui sa fii gravida. Atunci cind are loc o fertilizare ciclul nu mai vine regulat sau nu vine deloc. Sanse de sarcina sub 1 %

2 răspunsuri:
| andreeeaaa a răspuns:

Depinde de ziua in care ai facut asta cu prietenul tau.totusi altadata sa faci lucrul asta protejat pentru binele tau. sunt sanse sa fi sau sa nu fi. din cate ai descris tu nu prea dai semne de gravida.totusi du-te la farmacie cumparati un test de sarcina si vezi rezultatul daca intr-adevar esti atunci spune-le parintilor pana nu e prea tarziu si poti face un avort.chiar daca nu este un lucru bun.

| solitaryhearted a răspuns:

Scumpo, sanse sa ramai gravida daca nu ai facut sex protejat sunt intotdeauna, mai ales daca atunci ai fost in perioada fertila... De asemenea, EXISTA riscul unei sarcini daca faci sex IN TIMPUL menstrei, dar el este foarte redus (oricum asta nu e cazul). Totusi, daca dupa contactul sexual ai avut menstruatie, eu nu cred ca ai ramas gravida. Exista sangerari in timpul sarcinii, insa asa cum ai spus, ele sunt de durata scurta si sunt diferite de menstrele normale. Eu, personal nu cred ca exista sanse... Si totusi, un test de sarcina nu strica niciodata, mai ales daca treaba asta te framanta atat de rau.winking Mult noroc, si data viitoare, make luv, not war, but still protected. :d pup