| DonaldTrump a întrebat:

De cand cu vacanta de vara imi ia cam 2 ore sa adorm. Cum sa fac sa ma pot culca mai usor?

9 răspunsuri:
| KamaSutra a răspuns:

Citește înainte să vezi ce repede adormi

| Croampa a răspuns:

Pune-ti cea mai zgomotoasa alarma posibila sa te trezeasca la 5.30 dimineata si sa-ti incepeti ziua de la ora respectiva. O sa vezi ca pe la 10-11( seara) o sa fi rupt de somn.

| Sociopat a răspuns:

Voiam sa zic msturbare dar nu-i voie asa ca zic sa faci laba(aparent asta e voie)

| Cameliapantiru a răspuns:

Fa un dus inainte de culcare, bea un ceai cald sau un pahar de lapte si citeste cateva pagini dintr-o carte care iti place.

| Gunoi a răspuns:

Activităţi sportive plimbări etc ocupăţi timpul ar trebui să poţi adormi mai uşor

| PsihopatX3 a răspuns:

Sport până la epuizare.

| KoJoXMgoD a răspuns:

Înainte să te pui în pat, bea o doză de RedBull. Îți garantez 100% că vei adormi instant.

| AndreiJV a răspuns:

Salut. Tin sa te anunt ca la fel sunt si euwinking. Repetam lectiile cand veneam de la scoala, si temele mi le faceam seara, si dura cam mult ( pana pe la vreo 23-24 tot faceam teme), si apucam sa dorm foarte putin, dar cand o faceam, o faceam calumea. Deci e destul de normal in vacanta sa fi obisnuit sa ai acele 2 ore in care poate pana acum nu ai dormit, iar acum nu le poti dormi. Ceea ce iti recomand e sa iei pastile de adomit happy. Sau sa iti ocupi acel timp cu ceva. De exemplu... sa colorezi cv., sau sa faci teme de vacanta laughing) Sau poti sa iei lanterna, si sa fac forme pe pereti =]] Sau sa te gandesti la chestii care nu se pot intampla in lumea reala :')). Sau mai poti si sa iti pui muzica dinaia de adormit bebelasii, sau sa alergi seara (adica sa faci sport. pentru ca sportul te oboseste, si asa dormi bine la noapte).

| AndreiJV a răspuns (pentru AndreiJV):

Pana la ora 23:00-24:00*