| Furnicuta000 a întrebat:

De ce a crescut asa mult pretul aurului? Am fost acum 2 saptamani la Bucur Obor si era 285 lei/g 14k si mi s-a parut cam mult tinand cont ca acum cateva luni era 265 lei. Ieri am vrut sa-mi cumpar o bijuterie si era 319 lei! Oare mai creste sau mai scade?

6 răspunsuri:
suntserios
| suntserios a răspuns:

Razboi inflatii chestii chestii

aurul va fi mereu teoretic refugiul banilor in timp de crize

| Furnicuta000 explică (pentru suntserios):

Macar sa stiu daca iau acum sa nu ma trezesc ca saptamana viitoare gasesc cu 400 lei laughing

| VoidEternal a răspuns:

Prețul aurului creste mereu pe termen lung.

| mODIN a răspuns:

In aia 319 lei intra si manopera

| blairelovesmusic a răspuns:

Cred ca pretul aurului va mai creste din cauza inflatiei. Mie imi place argintul mai mult decat aurul chiar daca argintul are valoarea mai mica. Acest metal pretios e pe stilul meu si il port de ani de zile. Si este si mai ieftin in comparatie cu aurul.

| Furnicuta000 explică (pentru blairelovesmusic):

Si mie imi place argintul dar trebuie sa il cureti mereu ca oxideaza